Контракти.ua

236  —  21.04
Коли святкують День жінок-мироносиць 2024 року: що означає це свято, які традиції існують
Коли святкують День жінок-мироносиць 2024 року: що означає це свято, які традиції існують

Згідно з біблійними переказами, жінки-мироносиці присвятили своє життя служінню Ісусу Христу.

В Писанні згадується сім імен жінок-мироносиць, однак їх було набагато більше. Пише ТСН. 

Коли святкують День жінок-мироносиць 2024 року

Це церковне свято перехідне, а його дата прив'язана до святкування Великодня. День жінок-мироносиць завжди припадає на другу неділю після Воскресіння Христового.

2024 року віряни східного обряду святкують Великдень 5 травня, а це означає, що День жінок-мироносиць припаде на 19 травня.

Хто такі жінки-мироносиці: історія свята

У Писанні найчастіше згадують про Марію з Магдали або Марію Магдалину. Вона вела грішне життя до зустрічі з Ісусом Христом та була одержима сімома бісами, яких Спаситель з неї вигнав. Марія покаялася і пішла за Ним, щоб спокутувати свої гріхи.

Серед жінок-мироносиць Марія Магдалина особливо виділялася своїми відданістю та вірою. Про неї можна зустріти багато розповідей в Євангелії. Так, наприклад, Марія була присутня в Сіонському храмі у той момент, коли на апостолів зійшов Святий Дух. Вона також сама проповідувала, зокрема у Італії та Малій Азії. Через велику працю на благо християнства вважається рівноапостольною.

Також серед жінок-мироносиць згадують Марію Клеопову, яка була матір'ю майбутнього євангеліста Матвія. Відомими є Марія і Марфа — рідні сестри Лазаря Четвероденного, якого Ісус воскресив на четвертий день після його смерті (про ці події згадують у Лазареву суботу).

Всі ці жінки зреклися свого минулого і пішли за Ісусом Христом як за Учителем. У момент розп'яття вони були поруч і підтримували Богородицю. Пізніше також супроводжували тіло Ісуса до гробниці. Апостоли розбіглися в страху, адже боялися, що їх будуть переслідувати за сповідування християнства. Жінки натомість залишилися вірними, бо відчували, що дбають не про простого покійника, а про того, хто стане Переможцем смерті.

Що означає слово "мироносиці"

Миро — це ароматична олія, якою за давньою єврейською традицією змащували тіло покійної людини. Тому мироносиці — це ті, хто приніс миро для проведення похоронного ритуалу.

Як йдеться у Святому Письмі, на третій день після розп'яття Марія Магдалина, Марфа і її сестра Марія, Саломія, Марія Клеопова, Сусанна та Іоанна прийшли до тіла Ісуса Христа, принісши з собою миро. Хоча вони знали, що до гробниці Спасителя приставили варту, все ж прийшли служити. Однак обряд вони провести не змогли, тому що труна виявилася порожньою.

Там перебував ангел, який звернувся до жінок і сказав: "Що шукаєте живого серед мертвих? Він воскрес, як і обіцяв".

Цікаво, що великоднє привітання "Христос Воскрес!" належить саме Марії Магдалині, яка прийшла до апостолів і саме так повідомила їм про воскресіння їхнього Учителя. Також їй належить традиція дарувати на Великдень яйця червоного кольору.

Сучасні віряни вшановують День жінок-мироносиць замість 8 березня — Міжнародного жіночого дня.

Які традиції існують

У День жінок-мироносиць наші пращури вітали всіх жінок та дівчат, дарували їм квіти.

За давніх часів це свято також носило народну назву "бабині братчини". Святкували його лише жінки. Чоловіків навіть до підготовки до свята не допускали. Місце проведення свята обирали напередодні. Для головних страв на святковий стіл жінки обходили господарства і збирали курячі яйця. Основною стравою вважався омлет.

Статьи по теме
Коли прийде китайський Новий рік 2024: скільки днів святкують у Піднебесній, які традиції існують
Коли прийде китайський Новий рік 2024: скільки днів святкують у Піднебесній, які традиції існують

В сучасному Китаї Новий рік святкують двічі на рік: разом з усім світом (у ніч проти 1 січня) та за східним календарем. Коли почнеться китайський Новий рік 2024?
16.01 — 1261

Коли Івана Купала 2023 року: які традиції існують, народні прикмети
Коли Івана Купала 2023 року: які традиції існують, народні прикмети

Одним із найулюбленіших свят наших предків був день Івана Купала, який присвячували літньому сонцестоянню.
09.06.23 — 1603

Яблучний, Медовий та Горіховий Спас 2022: коли ці важливі християнські свята, які традиції існують
Яблучний, Медовий та Горіховий Спас 2022: коли ці важливі християнські свята, які традиції існують

Наприкінці літа православні віряни святкують кілька важливих свят. Коли Яблучний, Медовий та Горіховий Спас 2022 року?
11.08.22 — 1093