Контракти.ua

453  —  25.09
Коли вітати вчителів з професійним святом 2023 року: дата
Коли вітати вчителів з професійним святом 2023 року: дата

Ще зовсім нещодавно українські школярі зі своїми батьками скуповували шкільне приладдя до 1 вересня, а вже скоро вчителі отримуватимуть вітання на День вчителя.

Коли День вчителя в Україні 2023 року

Традиційно День вчителя в Україні припадає на першу неділю жовтня. 2023 року це буде 1 число. Не секрет, що цього дня вітають з професійним святом не лише вчителів, але й усіх педагогів та освітян. Навіть якщо ви вже давно закінчили школу, не полінуйтеся зателефонувати своєму колишньому класному керівникові та подарувати теплі слова. Головне, щоб вони йшли від самого серця. Пише ТСН. 

Вчителі мають ще одне додаткове свято — Міжнародний день вчителя. Воно припадає на 5 жовтня і святкується в більшості країн світу. Але в Україні наразі не прижилася традиція цього святкування.

Свято вчителя: історія цього дня

Насправді історія Дня вчителя в Україні має тривалу історію. Професія вчителя вважається однією з найдавніших, яка існує так само довго, як і людство. Перші школи у світі виникли ще в IV тисячолітті до н.е. А ось у Київській Русі (на території сучасної України) професія вчителя з'явилася одразу після прийняття християнства. Найбільшого поширення вона зазначала за часів правління князя Ярослава Мудрого.

Офіційно День вчителя в Україні почали святкувати від 1980 року. Оскільки святкування завжди припадає на неділю, у п'ятницю, яка передує цьому дню, проводять особливі заходи у школах та університетах.

Цікаво, що саме слово "педагог" прийшло до нас зі Стародавньої Греції. Але в той час так називали рабів, на яких покладали функцію догляду за дітьми. Вони зазвичай відводили дітей до школи, а потім забирали їх. В буквальному значенні це слово можна перекласти як "той, що веде дитину". А сучасні педагоги є для дітей провідниками в захопливий світ нових знань і умінь.

Що подарувати на День вчителя 2023 року: ідеї корисних і приємних подарунків

Що зазвичай дарують на День вчителя? Замість банального букету квітів 2023 року можна зупинитися на таких подарунках:

 • набір смачної кави чи ароматного чаю у гарному святковому пакуванні;
 • кошик з екзотичними фруктами, набір ексклюзивного шоколаду;
 • кімнатна рослина;
 • палантин чи витончена шаль у подарунковому пакуванні;
 • сертифікат до книжкового магазину;
 • портрет, написаний художником за фотографією;
 • фотоальбом із вклеєними до нього світлинами учнів вашого класу;
 • набір гарного і практичного посуду;
 • гарна аромалампа;
 • набір для рукоділля (особливо якщо ви впевнені, що вчитель любить займатися саме цією справою);
 • набір якісних записників.

Насправді зовсім неважливо, який подарунок отримає вчитель на своє професійне свято, адже у педагогів на першому місці завжди залишаються старанність їхнів учнів, успіхи в навчанні.

Статьи по теме
Коли вітати вчителів з професійним святом 2023 року: дата, історія свята
Коли вітати вчителів з професійним святом 2023 року: дата, історія свята

Ще зовсім нещодавно українські школярі зі своїми батьками скуповували шкільне приладдя до 1 вересня, а вже скоро вчителі отримуватимуть вітання на День вчителя.
09.09 — 352