Контракти.ua

1170  —  05.08.23
В Україні на вихідні прогнозують екстремальну спеку
В Україні на вихідні прогнозують екстремальну спеку

Погода на вихідних практично в усіх регіонах України буде дуже спекотною, місцями рекордно, і переважно сонячною. Дощі очікуються лише у західних областях.

Про це Укрінформу повідомили у Sinoptik.ua.

У суботу, 5 серпня, в центральних, північних, східних регіонах України та на Закарпатті температура вдень сягатиме +33…+35°, а на мешканців південних областей очікують екстремальні +35…+37°. На заході температурні показники будуть трохи нижчими — до +31°.

Дощі з грозами пройдуть на Закарпатті, у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Волинській та Рівненській областях. На решті території — без опадів.

В неділю, 6 серпня, сильні дощі «зіб'ють» температуру в західних областях України — цього дня стовпчики термометрів там покажуть комфортні +23…+26°. На Волині, в Одеській та Хмельницькій областях очікуються +31…+33°. В решті регіонів України пануватиме серпнева спека, місцями до +35…+37°.

Опади у вигляді короткочасних дощів пройдуть лише на заході країни, включаючи Рівненську, Хмельницьку та Вінницьку області, на решті території — ясно.

У понеділок, 7 серпня, на сході, півдні та південному сході буде так само екстремально спекотно — +33…+36°. У Києві, центральних та північних областях країни термометри покажуть +28…+30°, а мешканців західних областей потішить рятівна прохолода — +19…+22°.

На сході та півдні погода на початку тижня буде ясною, на заході, у центрі та на півночі пройдуть дощі з грозами.

Згідно з народними прикметами, опівдні на Трохима, 5 серпня, наші предки не працювали, оскільки побоювалися, що польові духи можуть спричинити сонячний удар. Якщо до вечора туман стелився по землі, чекали на спекотний серпень, а що більше зірок було на небі, то вищою була ймовірність швидкого похолодання та дощів.

Дощі на Бориса та Гліба, 6 серпня, віщували похмуру погоду до кінця серпня, а спека та ясне небо — затяжне літо до жовтня.

Статьи по теме
Грозові дощі, заморозки та похолодання: 22 квітня погода в Україні остаточно зіпсується
Грозові дощі, заморозки та похолодання: 22 квітня погода в Україні остаточно зіпсується

Синоптики попередили про погіршення погодних умов.
22.04 — 190

На природі чи вдома. Синоптики дали прогноз погоди на Великдень 2024: яка погода буде у передсвятковий тиждень
На природі чи вдома. Синоптики дали прогноз погоди на Великдень 2024: яка погода буде у передсвятковий тиждень

Попередній прогноз синоптиків на травень обіцяє стабільну погоду з середньою денною температурою +20 градусів та малою кількістю опадів.
21.04 — 190