Контракти.ua

307  —  10.06
Сода для гарного врожаю помідорів: незвичайні способи використання
Сода для гарного врожаю помідорів: незвичайні способи використання

Розповідаємо про незвичайні способи застосування соди для вирощування помідорів, пише ТСН.ua

Харчова сода є копійчаним засобом, який може приносити чималу користь не тільки в кулінарії, але і в саду і городі, допомагаючи вирішувати численні проблеми.

Водний розчин харчової соди чинить противірусну, антибактеріальну дію, захищає томати  від шкідливих комах, активує внутрішні сили рослини для протистояння хворобам та передчасного в'янення листя

Харчова сода у боротьбі з хворобами

Харчова сода успішно бореться з фітофторозом томатів. У разі фітофторозу  профілактика є ефективнішою ніж лікування, тому бажано оприскувати помідори розчином соди вже через кілька тижнів після висадки розсади в ґрунт. Обробку потрібно проводити декілька разів, із інтервалом в 7-10 днів. Таким чином  можна запобігти не лише появі фітофторозу на кущах томатів, а й заодно поліпшити смакові якості плодів, що достигають. Щоб приготувати розчин, потрібно розчинити три столові ложки соди на десять літрів води.

Для профілактик  фітофторозу та інших хвороб можна використовувати такий розчин. В 1 літрі води розчиніть столову ложку соди, 15 мл олії та 30 грамів натертого на тертці господарського мила. Раз на два тижні обприскуйте цим розчином томати.

Сода добре зарекомендувала себе у боротьбі з борошнистою росою. Для обприскування проти борошнистої роси готують таку суміш. На 10 літрів води 50 г соди та подрібненого господарського мила, обприскують помідори не частіше раз на тиждень, 10 днів.

Для боротьби з попелицею, павутинним кліщем роблять розчин із 75 г соди та 10 літрів води. Приготовленим розчином обприскують листя і стебла рослини з частотою раз на тиждень.

Харчова сода для підживлення томатів

Для стимуляції росту, покращення врожайності приготуйте 1%-й розчин соди  - у відрі теплої води розчиніть пару чайних ложок соди. Цим розчином поливайте грядки у вечірній час із частотою один раз на тиждень. Не поливайте рослину у надмірно спекотні дні. Спостерігайте за реакцією томатів на добриво з харчової соди. У разі появи перших ознак хвороби, ураження  комахами обприскуйте помідори цим же розчином соди. Якщо на листочках і стеблах з`явилися опіки, що свідчить про перенасичення ґрунту содою, проміжки часу між поливами та обприскуваннями треба збільшити.

Коли на помідорах з'являться зав’язі, щоб овочі були соковитими та смачними, поливайте томати 3,5%-м содовим розчином  та періодично обприскуйте листя 0,5%-м розчином харчової соди.

Якщо пожовкло листя розсади, обприскайте томати розчином харчової соди.

У висадженої розсади томатів, так само як і у інших овочевих культур пожовклі листочки можуть опадати. Щоб попередити це, оприскуйте рослини слабо концентрованим розчином соди, а саме розчиніть одну стоову ложку соди в 10 л води. Обприскати цим розчином помідори потрібно тричі - на початку липня, в кінці липня, у середині серпня. Вчасно оброблені листочки збережуть свій здоровий зелений колір.