Контракти.ua

2504  —  01.06
ПЦУ переходить на новий стиль: митрополит пояснив переваги для українців
ПЦУ переходить на новий стиль: митрополит пояснив переваги для українців

За словами ієрарха, деякі українці, зокрема старше покоління, поки вагаються переходити на новий стиль.

Православна церква України (ПЦУ) переходить на новий календар, змінивши дату святкування більшості релігійних свят. Пише ТСН. 

Навіщо Церква ухвалила таке рішення і чи є в ньому переваги для українців, розповів митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко) в інтерв'ю "Телеграфу".

Драбинко пояснив, що календарне питання ще більше стало актуальним після того, як мільйони українців виїхали до Європи, а там користуються або Новоюліанським (на такий календар перейшла ПЦУ), або Григоріанським календарем.

"І вихідні дні, на те ж Різдво, пов’язані саме з Новоюліанським календарем, який фактично збігається з Григоріанським. Можливість взяти відпустку, піти в храм помолитися саме у вихідний день, не суперечитиме віднині духовній традиції ПЦУ", – пояснив митрополит.

Ієрарх нагадав, що Новоюліанським календарем користуються ті православні церкви, які визнають автокефалію ПЦУ: Вселенський патріархат, Александрійський патріархат, Кіпрська та Елладська церкви.

"Тобто наші друзі, які багато років живуть за новим календарем, який є більш точним, аніж той, що був раніше", – зазначив митрополит Олександр.

Чому деякі українці поки вагаються відзначати свята за новим стилем

На думку ієрарха, йдеться про певну сакральність для старшого покоління, якому важко приймати зміни.

"Не треба забувати, що багато років, а то й декілька століть, церковний календар старого стилю був формою самоідентифікації православних українців, оскільки в західних регіонах поширювалася латинізація. І православність асоціювалася з Юліанським календарем – старим стилем. Та на сьогодні діаметрально протилежна ситуація – дотримання старого календаря – говорить про приналежність до російської культури", – підсумував митрополит Олександр.

Нагадаємо, що ПЦУ і УГКЦ переходять на новий календар. Як після цього зміняться дати релігійних свят читайте у статті і дивіться інфографіку за посиланням.

Раніше митрополит Епіфаній запевнив, що громади, які мають бажання залишитися на старому стилю, зможуть це зробити.