Контракти.ua

1308  —  19.04
Дивна спіральна "галактика" у небі над Аляскою: вчені відповіли, що це
Дивна спіральна

Подивіться на таємничу спіраль в небі Аляски серед полярного сяйва.

У США, на Алясці, жителі побачили в небі загадкову спіраль під час полярного сяйва. Спіраль світилася та була схожою на галактику. Вчені заспокоїли: нічого надприродного у такому явищі немає. Пише ТСН. 

Про це йдеться у sciencealert та yahoo.

В небі над Аляскою поява барвистого полярного сяйва — не рідкість. Явище виникає внаслідок взаємодії сонячних часток із частками у верхніх шарах атмосфери Землі.

Водночас спіраль, що з'явилася нещодавно в небі Аляски, спантеличила багатьох. Зокрема, місцевий фотограф, який знімає полярні сяйва, такого явища ще ніколи не бачив.

За словами фотографа Тодда Салата, який постійно знімає полярне сяйво на Алясці, був дуже здивувався, побачивши незвичайне явище в небі на тлі барвистого полярного сяйва.

"Ця спіраль, що світиться, схожа на спіральну галактику, з'явилася рано вранці в суботу, 15 квітня, в небі недалеко від міста Делта-Джанкшен, штат Аляска, США. Такого явища я ще ніколи не спостерігав. Ця спіраль, що світиться, збільшувалася в розмірах у міру її переміщення по небу", — зазначив Салат.

Він встиг зробити кілька чудових фотографій цього явища і навіть об'єднав їх у короткий відеоролик.

"Я вперше бачив такий вир, що світиться в небі, який переміщається крізь полярне сяйво. Це було схоже на справжній атмосферний витвір мистецтва", — додав фотограф.

Вчені відреагували на сяючу спіральну "галактику" у небі над Аляскою. Вони повідомили, що нічого надприродного в цьому явищі немає, це не спіральна галактика і не прояв дій інопланетян.

Виникнення спіралі, що світиться, має більш просте пояснення. Приблизно за 3 години до появи спіралі в небі над Аляскою зі стартового майданчика в штаті Каліфорнія (тобто на іншому кінці США) відбувся запуск ракети-носія Falcon 9 від компанії SpaceX, яка вивела в космос 51 супутник на навколоземну орбіту.

Через кілька хвилин після старту перший ступінь ракети Falcon 9 повернувся назад, а другий ступінь продовжив свій політ, щоб доставити супутники на орбіту. Після того, як він випустив супутники, то почав повертатися в атмосферу Землі по спіральній траєкторії.

Під час цього спуску з двигунів другого ступеня ракети почали вириватися залишки палива і водяна пара, яка містилася в ньому, почала замерзати і перетворилася на крихітні кристали, що відбивають світло. Таким чином і з'явилася спіральна галактика, що світиться, в небі над Аляскою.

Нагадаємо, у США схвалили масштабний проєкт із буріння нафти Willow ("Віллоу") на Алясці, що викликало обурення з боку кліматичних активістів та екологів, а також створило основу для оскарження в суді.

Статьи по теме
Українські школи приєднаються до системи охорони поліції: що це означає
Українські школи приєднаються до системи охорони поліції: що це означає

Школи в Україні планують приєднати до системи охорони поліції. За цією програмою, у навчальних закладах розмістять пульти швидкого реагування, камери спостереження та інші засоби, які допоможуть створити алгоритм дій у випадку загроз.
27.05 — 580

В Україні пропонують перейти на 12-річну систему шкільної освіти вже 2024 року: навіщо це потрібно
В Україні пропонують перейти на 12-річну систему шкільної освіти вже 2024 року: навіщо це потрібно

Українські школи пропонують перевести на 12-річну систему освіти уже наступного року.
21.04 — 1834

Обрізання Господнє 2023 року: що це за свято, традиції
Обрізання Господнє 2023 року: що це за свято, традиції

14 січня віряни святкують велике свято — Обрізання Господнє. Що воно означає і які традиції існують — пише ТСН.ua.
14.01 — 1982