Контракти.ua

1099  —  03.03.23
Метеорологічна весна: в Укргідрометцентрі розповіли, коли її чекати цього року
Метеорологічна весна: в Укргідрометцентрі розповіли, коли її чекати цього року

Минулого року вона прийшла у кінці березня.

За попередніми прогнозами синоптиків Укргідрометцентра, весна 2023 року буде теплою. Але у першій половині сезону слід очікувати нестійку погоду. Пише zn.ua.

Синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха розповіла, що таке метеорологічна весна та коли вона прийде у 2023 році, пише NV.

«Минулого року метеорологічна весна прийшла до нас наприкінці березня, десь у двадцятих числах. Метеорологічна весна настає тоді, коли середньодобова температура кожної метеостанції кілька днів поспіль — три-п'ять діб — перевищує 0 градусів. Ось це означає прихід метеорологічної весни. Поки що вона ще не почалася. І хоча найближчим часом можуть бути певні підвищення температури, але наскільки ця ситуація буде стабільною, поки що важко сказати»,– пояснила она.

За її прогнозами, метеорологічна весна настане у другій декаді березня. З кожної метеостанції метеорологічна весна фіксується окремо, тому у південних станціях її можуть зафіксувати раніше, але в деяких пізніше.

«Зараз, наприклад, для Київщини середньодобова температура сьогодні становить -1. Тобто ми ще не перейшли до весни. Потім 1−2 дні може бути вищою температурою, наприклад 0, але вона ще не буде стабільною, знову буде зниження. Подивимося, можливо, у другій декаді ми перейдемо до метеорологічної весни. Це безпосередньо для Києва. Для інших метеостанцій важче поки сказати», - підсумувала синоптикиня.

Нагадаємо, восени минулого року кандидат географічних наук, старший науковий співробітник, зав.відділу прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України Віра Балабух у своїй статті «Аномальні температури: чи буде зима холодною» для ZN.UA спрогнозувала аномально теплу зиму 2022-2023 з великою кількістю температурних рекордів. Всі опубліковані прогнози справдились.

Статьи по теме
Без опадів не обійдеться. Де завтра в Україні очікувати дощі з грозами
Без опадів не обійдеться. Де завтра в Україні очікувати дощі з грозами

Завтра, 26 травня, в Україні буде майже без опадів. Але південний схід відзначиться - тут пройдуть дощі з грозами.
вчера, 16:06 — 252

На вихідних погода в Україні зміниться
На вихідних погода в Україні зміниться

Температура знизиться практично по всій країні до більш комфортних показників.
вчера, 15:35 — 168

Обвал температури: синоптик попередила, де в Україні різко зміниться погода
Обвал температури: синоптик попередила, де в Україні різко зміниться погода

Погода в Києві 24 травня буде інша, поділилася експерт.
24.05 — 276