Контракти.ua

546  —  22.02
Путін сказав, Байден сказав. Що скаже Сі Цзіньпін? Роздуми про війну і Китай
Путін сказав, Байден сказав. Що скаже Сі Цзіньпін? Роздуми про війну і Китай

Валерій Пекар: Чимало людей очікують, що Китай зараз виступить із мирним планом, що поверне хід війни в той або інший бік. Не буде цього. Я вам розповім, що буде.

Китай виступить із набором красивих слів, запакованих у правильні речення, які на європейський (у тому числі український) слух і погляд будуть позбавлені будь-якого сенсу. Проти війни, за мир. За територіальну цілісність, проти порушення кордонів. Проти використання ядерної зброї. Проти постачання зброї Україні. Проти тиску на росію. Проти військових злочинів. Проти репарацій. За негайне використання принципу взаємної поваги. За діалог зацікавлених сторін. За відповідальне лідерство у міжнародних відносинах. За визнання спільної долі всього людства та відповідальності за майбутнє. І так далі.

Позицію Китаю щодо російсько-української війни я вже неодноразово описував. Китай хоче, щоб ця війна ніколи не починалася, а оскільки вона вже триває, то щоб її не було на світовому порядку денному, так, ніби вона ніколи не починалася.

Китай точно не на боці росії. Китай також ніколи не буде на боці України. Китай на боці Китаю.

Тому Китай не буде активним гравцем у нинішньому протистоянні. Своїм "мирним планом", який виявиться не мирним і не планом, Китай надішле всім сторонам лише одне повідомлення: він великий гравець, і все треба робити так, щоб його інтереси були враховані.

Яким чином врахувати інтереси Китаю – окреме питання. Ми не залучимо Китай на наш бік, але ми можемо залучити його на бік післявоєнного миру. Миру після нашої перемоги.

Автор: Валерій Пекар, підприємець, викладач, громадський діяч

 

Статьи по теме
Весняний наступ РФ. Де і коли? Ресурси і логіка дій
Весняний наступ РФ. Де і коли? Ресурси і логіка дій

Вадим Денисенко: Де Росія наступатиме? Коли розпочнеться новий наступ? І, нарешті, який характер він носитиме? Всі ці питання активно обговорюються у ЗМІ і діапазон версій відрізняється від ідей про повторення 2022 року до тези про те, що «наступ вже йде» і ресурсів для посилення тиску РФ не має. Цей текст – спроба поглянути на процеси, змоделювати можливі алгоритми виходячи з накопичених Російською Федерацією ресурсів та логіки вже прийнятих управлінських рішень. А також процесів у ключових галузях економіки та процесів усередині суспільства країни-агресора.
25.02 — 543

Деякі зведення від Машовця: які сили і де саме ворог зосередив станом на зараз
Деякі зведення від Машовця: які сили і де саме ворог зосередив станом на зараз

Костянтин Машовець дає зведення з фронту і кордонів: ворог у цифрах, ситуація в Беларусі і Придністров’ї та "мобильные группы истребителей танков" – як росіяне навчаються у ЗСУ.
24.02 — 505

Общие тезисы посыла Путина. В РФ не верят в возможность быстрой победы
Общие тезисы посыла Путина. В РФ не верят в возможность быстрой победы

Игорь Тышкевич: Ключевое впечатление – курс на изоляцию в краткосрочной перспективе и разговоры о долгой войне. Путин практически не говорил о мире, но много об угрозах для России и отдельных граждан. При этом забавен переход на восприятие «цивилизация» вместо «государства» и, как следствие, якобы «право» РФ на отдельное, привилегированное место в мировой системе. И на этой основе выводится тезис о концентрации сил и мобилизации вокруг руководства РФ.
21.02 — 432