Контракти.ua

8073  —  03.02
Перші прогнози: синоптики розповіли, якою буде весна 2023
Перші прогнози: синоптики розповіли, якою буде весна 2023

Тепла зима не завжди означає ранню весну.

Прогноз стосовно теплої зими, який зробила для ZN.UA кандидат географічних наук, старший науковий співробітник, зав.відділу прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України Віра Балабух, справдився. Січень став найтеплішим зимовим місяцем і побив декілька температурних рекордів. Пише zn.ua.

Однак синоптики попереджають, що таке тепло не означає, що весна прийде раніше. Синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха в інтерв’ю «24 каналу» підкреслила, що зараз робити чіткі прогнози на весну ще зарано.

«Дивлячись, які в нас були аномальні перепади температури у січні, братися зараз прогнозувати, якою буде весна, доволі складно. Багато науковців схиляються до того, що розслаблятися не варто, тому що компенсація за ці теплі дні серед зими дійсно може бути десь у лютому або березні»,- зазначила вона.

Попередні прогнози сайту wisemeteo, також обіцяють прохолодну весну, а особливо перший її місяць. Так, за даними ресурсу, у Києві весна 2023 обіцяє бути холодною та сухою.

Очікується спокійна кліматична обстановка, яка буде характеризуватися низьким температурним фоном і відсутністю великої кількості опадів. З другої половини сезону в регіоні почне теплішати. Середня температура сезону складе 8°C, що нижче показників минулого сезону.

Максимальні температурні показники по місяцях: 11°C у березні,  21°C у квітні і  22°C у травні. Мінімальні відповідно: -10°C, 0°C , 6°C. Кількість днів з опадами в сезоні не менш, ніж 8.