Контракти.ua

553  —  23.12.22
Ядерна риторика Путіна націлена лише на внутрішню аудиторію РФ, - ISW
Ядерна риторика Путіна націлена лише на внутрішню аудиторію РФ, - ISW

Керівник Кремля Володимир Путін продовжує використовувати описи підвищеної ядерної готовності для заспокоєння внутрішньої націоналістичної аудиторії та залякування Заходу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що заяви російського диктатора про ядерну зброю, зокрема гіперзвукові боєголовки "Авангард" чи міжконтинентальні балістичні ракети "Сармат" не вказують на підготовку Росії до їх застосування.

"Кремль регулярно використовує ядерну риторику, щоб продемонструвати силу ультраправій російській спільноті, яка звинуватила міністерство оборони РФ у нездатності вжити достатньо агресивних кроків для підтримки війни в Україні та вимагати від Заходу скорочення "ескалаційного" надання допомоги Україні та продовження переговорів на російських умовах, натякаючи на можливість ядерної ескалації", - пояснили в ISW.

Фахівці також додали, що, проаналізувавши попередні інциденти, в яких російські офіційні особи посилалися на ядерну зброю, щоб вплинути на західну та внутрішню аудиторію, дійши до висновку, що кремлівські чиновники не наважаться використати ядерну зброю на полі бою.

Основні висновки Інституту вивчення війни:

  • Міністр оборони РФ Сергій Шойгу запропонував серію масштабних реформ і цілей для формування російських військ, які Росія навряд чи зможе завершити вчасно, щоб мати відношення до поточного конфлікту.
  • Путін і Шойгу підтвердили максималістські цілі Росії щодо війни в Україні.
  • Путін активізував зусилля для досягнення миру з критично налаштованим провоєнним націоналістичним співтовариством.
  • Нездатність Росії досягти заявлених Путіним цілей ставить під загрозу зусилля Кремля відновити контроль над внутрішнім наративом і встановити умови для другого року війни.
  • Президент України Володимир Зеленський 21 грудня відвідав Вашингтон.
  • Російські та українські війська продовжували контратаки на лінії Сватове-Кремінна.
  • Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута та Донецька.
  • Український чиновник підтвердив, що російські війська безуспішно намагалися встановити контроль над островами дельти Дніпра.
  • Шойгу похвалився зростанням російського національного руху кадетів молодої армії (Юнармія).
  • Російські окупанти посилили репресії, щоб стримати партизанську діяльність і переслідувати прихильників партизан.

Нагадаємо, у грудні Путін повернувся до погроз застосування ядерної зброї проти України.

Раніше президент Володимир Зеленський зазначив, що ядерні погрози диктатора є доказом слабкості та неповноцінності людини.

При цьому в США наразі не бачать чітких доказів готовності Росії застосувати тактичну ядерну зброю.

Статьи по теме
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW

Росія сьогодні має обмежену оборонну промислову базу з виробництва зброї та недостатню кількість серійних ліній для виробництва танків. Однак це не заважає агресору виробляти достатню кількість техніки у нинішньому темпі для підтримки своїх військових зусиль у середній- та довгостроковій перспективі.
13.02 — 381

США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW
США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW

Допомога Сполучених Штатів для України в найближчій та середньостроковій перспективі залишається життєво необхідною, щоб допомогти країні розбудувати власну оборонно-промислову базу. Тривалість цієї допомоги буде залежати від прогресу Києва у виробництві власних зразків озброєнь.
08.02 — 356

Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW
Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW

За даними Міністерства оборони Великої Британії, російська оборонно-промислова база може виробляти щонайменше 100 основних бойових танків на місяць. Це дозволить агресору замінити втрати на полі бою, а російським військам продовжувати свої нинішні темпи операцій "в осяжному майбутньому".
02.02 — 370