Контракти.ua

1235  —  22.11.22
Кому та чому краще не спати в шкарпетках
Кому та чому краще не спати в шкарпетках

Проблеми з опаленням та холодна зима змусять українців утеплюватися. Багато хто, щоб зігрітися, на ніч одягають шкарпетки.

Але шкарпетки на ніч можуть не лише порушити сон, а й спровокувати проблеми зі здоров'ям. Розповідаємо кому, за яких захворювань небажано одягати шкарпетки в ліжко. Пише ТСН. 

  • Сон у теплих шкарпетках може призвести до розвитку інфекцій та спровокувати некроз.
  • Насамперед не варто одягати шкарпетки на ніч тим, у кого порушено кровообіг. Йдеться про людей з атеросклерозом нижніх кінцівок. За цього захворювання кров не потрапляє до ніг. У людей із таким захворюванням порушено кровопостачання, через що захисні властивості шкіри ніг знижуються, внаслідок чого  можуть утворюватися і довго не гоїтися грибкові інфекції.
  • Не можна спати в теплих шкарпетках людям із цукровим діабетом, оскільки за цього захворювання часто страждають судини. Носіння шкарпеток вночі для таких людей може призвести до незагойних інфекцій, а в найгіршому випадку – до гнійно-некротичних захворювань.
  • Шкарпетки, які здавлюють шкіру, можуть впливати на нервову систему людини та створювати напруження, дискомфорт, що заважатимуть спати. Для швидкого та комфортного засинання експерти рекомендують навпаки – висовувати ноги з-під ковдри.

Без наслідків зігріти ноги перед сном можна контрастним душем. Потрібно полити ступні по черзі гарячою та холодною водою.