Контракти.ua

421  —  17.11.22
Індійські НПЗ побоюються купувати російську нафту через санкції ЄС, - Reuters
Індійські НПЗ побоюються купувати російську нафту через санкції ЄС, - Reuters

Індійські нафтопереробні заводи побоюються купувати нафту в Росії після 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Європейського союзу, очікуючи ясності щодо запропонованого механізму обмеження цін G7.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

За даними видання, китайські нафтопереробні заводи почали скорочувати імпорт російської нафти з наступного місяця.

Азіатські гіганти, два з трьох найбільших світових імпортерів, стали найбільшими покупцями Росії після того, як Захід почав уникати російської нафти після початку війни проти України.

Скорочення обсягів закупівель обома країнами призведе до того, що Росія шукатиме альтернативних покупців, що потенційно може призвести до зниження цін, навіть якщо ці нові покупці навряд чи приєднаються до плану "Великої сімки" щодо обмеження цін на російську нафту.

Reliance Industries Ltd, оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу та великий замовник у Росії, ще не розмістила замовлення на російську нафту після 5 грудня, повідомили два джерела, знайомі з планами закупівель нафтопереробного підприємства.

За їхніми словами, так само вчинила і державна Bharat Petroleum Corp.

Згідно з джерелами, Reliance обережно ставиться до реакції іноземних банків з огляду на її залежність від західної фінансової системи та продажу нафтопродуктів за кордоном.

"З механізмом обмеження пов'язано дуже багато невизначеностей. Ми не знаємо, яким може бути механізм оплати і яким може бути рівень обмеження", - сказало джерело на одному з державних нафтопереробних заводів.

Тим не менш, індійська нафтова корпорація, найбільший нафтопереробний завод країни, розмістила замовлення на російські вантажі, у тому числі на відвантаження деяких партій після 5 грудня, в рамках термінових та спотових угод, повідомило одне із джерел.

Навпаки, приватний нафтопереробний завод Nayara Energy, контрольний пакет акцій якого належить російським компаніям, планує продовжити імпорт російської нафти, повідомили джерела, поінформовані про закупівлю сирої нафти.

Після того, як західні санкції були введені проти Росії та "Роснефти", якій належить близько 49% Nayara, більшість іноземних банків припинили роботу з Nayara, залишивши нафтопереробнику операції через індійські банки.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Субраманіям Джайшанкар Індії заявив , що країна продовжить купувати російську нафту, оскільки це вигідно для країни.

Статьи по теме
Росія не може отримати гроші за нафту з Китаю, Туреччини та ОАЕ через санкції, - Reuters
Росія не може отримати гроші за нафту з Китаю, Туреччини та ОАЕ через санкції, - Reuters

Російські нафтові компанії стикаються із затримками до кількох місяців в оплаті сирої нафти та палива, оскільки банки в Китаї, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) стають обережнішими щодо вторинних санкцій США.
29.03 — 260

Україна готує нову реструктуризацію зовнішнього боргу, - Reuters
Україна готує нову реструктуризацію зовнішнього боргу, - Reuters

Україна з'ясовує у великих інвесторів плани реструктуризації зовнішнього боргу на 20 млрд доларів та можливості залучення нового фінансування.
11.10.23 — 399

Єгипет планує закупати зерно у Казахстані на заміну російському, - Reuters
Єгипет планує закупати зерно у Казахстані на заміну російському, - Reuters

Влада Єгипту шукає дешеву альтернативу зерну з Росії. Єгипет веде переговори з комерційним банком Абу-Дабі про надання кредиту для фінансування закупівлі пшениці в Казахстані.
27.09.23 — 421