Контракти.ua

8569  —  30.10.22
Морозних зим в Україні більше не буде
Морозних зим в Україні більше не буде

Погода взимку 2022-2023 року в Україні має бути відносно теплою.

Про це йдеться у повідомленнях Укргідрометцентру, який перейшов на нові норми розрахунку середніх значень зими. Пише ТСН. 

За словами фахівців, аномальних холодів в Україні не передбачається.

Так, начальник відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик розповів, що зима 2022-2023 року буде "європейською", сильні морози відтепер будуть скоріше винятком.

Українська зима наступного року буде на кілька градусів теплішою за середньостатистичні показники. Холоди також не виключаються, але вони будуть переважно випадковими і нетривалими.

"Нині ми почали орієнтуватися на 1991-2021 роки. Це нова норма. І вона відрізняється, адже якщо взяти 70-ті чи 80-ті роки, то зими були холоднішими. І в такому разі відхилення від середньостатистичних показників були начебто більшими", - пояснив синоптик.

За словами синоптика, 2019 року температура повітря взимку в Україні була на 2-3 градуси вища за норму, взимку 2021-го - лише на 1-2 градуси.

"Це сталося не через кліматичні зміни, як може подумати багато хто. Змінилися середньостатистичні показники, що враховуються для порівняння. Тепер їх проводять відповідно до нових правил", - сказав начальник відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру.

За його словами, зим із сильними морозами в Україні більше не буде. Найімовірніше, середня температура повітря буде нульова, а також із коливаннями від +5 до -5 градусів.

Бабине літо в Україні: чи довго протримається

Днями народний синоптик Стас Щедрін розповів, що Україна зустріла друге бабине літо. На його думку, бабине літо в Україні триватиме до 4-6 листопада. Потім варто очікувати різкого похолодання, а також дощів і снігу.

Статьи по теме
Спекотний пік: якою буде погода в Україні 17 липня
Спекотний пік: якою буде погода в Україні 17 липня

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, 17 липня в Україні очікується надзвичайно спекотна погода з можливими грозами у деяких регіонах.
вчера, 07:34 — 4341