Контракти.ua

650  —  30.09.22
Коли День вчителя 2022 в Україні: історія свята, що подарувати
Коли День вчителя 2022 в Україні: історія свята, що подарувати

В середині осені на освітян, школярів та батьків чекає ще одне особливе свято - День вчителя в Україні.

Якого числа ця подія 2022 року та яка історія свята - пише ТСН.ua.

Якого числа День вчителя 2022 в Україні

Традиційно українці святкують День вчителя в першу неділю жовтня. Отже, 2022 року святковий день припадає на 2 число.

Зі святом прийнято вітати не лише вчителів, але й загалом всіх педагогів. Раніше діти в школах дарували своїм вчителям пісні на День вчителя, вчили вірші та приносили подарунки у вигляді букетів квітів.

Навіть зараз, коли багато дітей продовжують навчатися онлайн через воєнний стан та війну в Україні, можна разом заспівати пісню на День вчителя. Наприклад, ось цю:

День вчителя: історія свята

Вперше таке важливе для суспільства свято як День вчителя відсвяткували в невеликій школі в місті Сан-Пауло (Бразилія). Майже 200 років перед тим бразильським імператором Педро I був виданий Указ про початкову освіту. Згідно з ним, в кожному поселенні країни повинна бути хоча б одна школа, де дітей будуть навчати азбуці.

Перше святкування відбулося 1947 року. Тоді педагоги та учні організували невелике частування та принесли до школи домашню випічку.

День вчителя в Україні почали святкувати лише 28 років тому. Це неробочий день, адже свято завжди припадає на неділю. Однак для вчителів та педагогів в школах традиційно влаштовують різні святкові заходи напередодні (у п'ятницю або суботу). Основна мета цього дня - подякувати вчителям за їхню важку працю.

Що подарувати на День вчителя

Якщо ви хочете бути більш оригінальними і не дарувати улюбленому вчителю звичайний букет квітів, краще подумати про подарунки заздалегідь. Взагалі, найкращим подарунком на День вчителя буде старанність учня в навчанні, однак також можна презентувати невеликі сувеніри:

  • сертифікат у книжковий магазин;
  • набір кави чи чаю у подарунковому пакуванні;
  • кошик фруктів чи шоколад;
  • набір записників;
  • фотоальбом з фотографіями вашого класу.

Насправді, на День вчителя можна подарувати навіть вивчений напам'ять вірш, який покаже, наскільки ви цінуєте працю педагога.

Статьи по теме
До України йде відчутне похолодання: уточнений прогноз погоди
До України йде відчутне похолодання: уточнений прогноз погоди

Температура повітря знизиться до +18 - +20 градусів уже цього тижня.
вчера, 14:17 — 248

Якою буде зима в Україні
Якою буде зима в Україні

Погода в Україні цієї зими може принести сюрприз – існує ймовірність колапсу полярного вихору. Холод, який формується на Північному полюсі і дійде до США, Канади і Європи, зробить цю зиму холоднішою та принесе більші снігопади.
22.09 — 488