Контракти.ua

941  —  11.08.22
Яблучний, Медовий та Горіховий Спас 2022: коли ці важливі християнські свята, які традиції існують
Яблучний, Медовий та Горіховий Спас 2022: коли ці важливі християнські свята, які традиції існують

Наприкінці літа православні віряни святкують кілька важливих свят. Коли Яблучний, Медовий та Горіховий Спас 2022 року?

Медовий Спас 2022: коли святкують, основні традиції

Медовий Спас також називають "Мокрий" або "Маковея". Святкують його традиційно 14 серпня, коли починається Успенський піст. Серед наших предків існувала традиція, що саме з цього часу вже можна починати збирати мед. Саме тому свято і назвали "Медовим Спасом". Вживали його в їжу лише після того, як освятили в церкві. Пише ТСН. 

Ще одна назва свята, "Маковій", також з'явилася невипадково. В другій половині серпня починали збирати на полях мак. А в храмах обов'язково освячували воду з водойм. Тому Медовий Спас також називають "Мокрий".

На 14 серпня господині пекли пиріг із маком, робили букети з польових квітів, а потім несли їх в церкву і освячували. Букети після цього не викидали, адже вони ставали оберегами. Вірили, що освячені польові квіти захищають від нещасть всіх членів сім'ї. А шматочок пирога з маком допомагав захиститися від хвороб на весь рік.

Коли Яблучний Спас 2022 року: які традиції існують

Яблучний Спас, який в народі ще називають "Другим" або "Великим", святкують через 5 днів, а саме - 19 серпня. Також на цю дату припадає велике православне свято - Преображення Господнє.

Чому дата називається "Яблучний Спас"? Все дуже просто - в цей період селяни починали збирати урожай яблук, груш та інших фруктів, щоб заготовити їх на зиму. Їсти їх дозволялося лише після освячення в церкві. Згодом варили з фруктів компоти, варення, пекли смачні пироги. Також на Яблучний Спас освячували цілющі трави, овочі, мед, горіхи.

Горіховий Спас 2022: якого числа святкують і як

Горіховий Спас - останнє велике церковне свято влітку - святкують 29 серпня. В народі в нього було дуже багато назв: "Полотняний Спас", "Хлібний Спас", "Спас на полотні", "Малий Спас", "Холодний Спас".

З кінця серпня селяни починали заготовлювати на зиму горіхи, а також сіяли озимину. В цю дату господині пекли пироги з горіхами, освячували їх в церкві, а потім пригощали рідних та знайомих. Існували й різноманітні народні повір'я. Наприклад, наші предки вірили, якщо людина випадково знайде чи купить подвійний горішок - наступного року на неї чекають удача та успіхи в фінансовому плані.

Статьи по теме
Буде спекотно, до +36: прогноз погоди в Україні на Яблучний Спас
Буде спекотно, до +36: прогноз погоди в Україні на Яблучний Спас

Погода на Яблучний Спас дуже важлива, оскільки показує, якою буде осінь. У 2023 році на Спаса в Україні буде дуже спекотно, +29 +34 градуси.
19.08 — 1372

Погода на Яблучний Спас: чого чекати українцям найближчими днями
Погода на Яблучний Спас: чого чекати українцям найближчими днями

Найближчими днями на більшій частині території України очікується сонячна та суха погода. Лише на заході пройдуть дощі.
18.08 — 1182

Яблучний, медовий, горіховий: коли 2023 року в Україні святкують Спаса, дати за новим календарем
Яблучний, медовий, горіховий: коли 2023 року в Україні святкують Спаса, дати за новим календарем

Щороку в Україні святкують особливий період — "Спасівку". Це яблучний, медовий і горіховий Спаси, які пов'язані з освяченням продуктів. Якого числа будемо святкувати цього року? Чи зміниться щось із новим календарем?
14.08 — 1472