Контракти.ua

512  —  10.07.22
Росіяни збираються використати мелітопольців як живий щит: залишатись у місті дуже небезпечно
Росіяни збираються використати мелітопольців як живий щит: залишатись у місті дуже небезпечно

Мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров заявив, що залишатися в місті стає все більш небезпечно, адже окупанти збираються використовувати цивільних як живий щит.

Наразі централізованої евакуації з міста немає, росіяни не погоджують "зелені коридори". Проте містяни можуть виїжджати з Мелітополя на власних авто або за допомогою волонтерів. Пише ТСН. 

Про це Іван Федоров розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".

За словами мера, у місті починається гуманітарна криза через відсутність газопостачання та проблеми з електроенергією.

"Сьогодні залишатись у Мелітополі зовсім небезпечно. На тимчасово окупованих територіях , а особливо в Мелітополі, наростає гуманітарна криза після того, як з вчорашнього вечора (8 липня - ред.) зник газ. Ми очікуємо великі проблеми з електроенергією через те, що два дні тому рашистами повністю захопили електричні мережі і сьогодні там немає навіть диспетчерів", - каже Федоров.

За його словами, існує дуже висока загроза, що місто взагалі залишиться без алектроенергії.

"Тож на території тимчасово окупованого Мелітополя сьогодні зовсім небезпечно. Це гуманітарна катастрофа, і люди відчувають себе як заручники", - зазначає мер.

Федоров наголошує, що сьогодні за можливості необхідно евакуюватися з міста, адже росіяни розміщують свою техніку просто посеред житлових будинків і дитячих майданчиків.

"Звичайно, якщо у людей є можливість від’їжджати з Мелітополя, то цю можливість треба використовувати. Тому що ми чітко розуміємо, що розміщуючи свою зброю серед житлових кварталів, на дитячих майданчиках, в садах поблизу житлових кварталів, рашисти роблять все, аби наших людей використовувати, як живий щит. Для них наші люди - це точно не те, про що вони будуть турбуватися, але це точно те, за чим вони будуть ховатись від наступу наших ЗСУ", - каже Федоров.

Мер міста запевняє, що на підконтрольній Україні території люди точно будуть у безпеці. Однак очільник міста каже, що сьогодні у місті залишилося від 60 до 70 тисяч населення, однак централізованої евакуації, на жаль, немає.

"Рашисти не погоджують евакуацію зі зрозумілих причин - їм потрібні мешканці на території міста, щоб ними прикриватися, як живим щитом. Тож сьогодні є можливість евакуюватися лише приватним транспортом або за допомогою волонтерів Але слід зазначити, що всім тим людям, які звертаються до нас, ми допомагаємо, і вони від’їжджають на підконтрольну Україні територію на своїх приватних автівках чи разом із волонтерами", - зазначає мер.

За словами Федорова, люди проводять в дорозі від 10-12 годин до однієї доби. Українська сторона продовжує раз на два-три дні відправляти запит до Міністерства оборони Росії з вимогою зробити "зелений коридор", але росіяни цього не погоджують.

Нагадаємо, українська армія на початку липня завдала удару по аеродрому в Мелітополі, де розташовувалася військова база російських окупантів. Атака на авіабазу Збройних сил викликав паніку в місцевих колаборантів. Мер Мелітополя Іван Федоров каже, що деякі з них вже планують втечу.

Статьи по теме
Украина не потеряла бы Авдеевку, если бы вовремя получила боеприпасы, - Кулеба
Украина не потеряла бы Авдеевку, если бы вовремя получила боеприпасы, - Кулеба

Дефицит вооружения у украинских военных привел к тому, что ВСУ пришлось отступить из города Авдеевка и оно было захвачено россиянами.
22.02 — 224

Сьогодні - День захисників і захисниць України
Сьогодні - День захисників і захисниць України

У неділю, 1 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.
01.10.23 — 385

Рівень нетерпимості українців до корупції різко збільшився під час війни
Рівень нетерпимості українців до корупції різко збільшився під час війни

Рівень нетерпимості до надання хабарів, подарунків або неофіційних послуг для вирішення особистих проблем помітно зріс серед українців.
28.07.23 — 341