Контракти.ua

845  —  12.06.22
Чи потрібно ще мобілізувати чоловіків в Україні - Арестович розповів
Чи потрібно ще мобілізувати чоловіків в Україні - Арестович розповів

Дискусія щодо виїзду українських чоловіків за кордон триває. Вони можуть серйозно підтримати економіку, яка просіла за час війни.

В Україні наразі кількість людського резерву перевищує наявність техніки, якою можна його озброїти.

Про це заявив радник Офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником та журналістом Марком Фейгіним і зазначив, що є прихильником диференційованого підходу до мобілізації. Пише ТСН. 

"Ми тримаємо людей, але особливо озброїти їх нічим. Куди ж там нових призивати – хіба що за окремими спеціальностями. Ті, хто працюють за кордоном, можуть підтримувати свої родини. Ті ж моряки 4 мільярди доларів відправили до України за минулий рік. Це дуже серйозна допомога економіці, яка наполовину просіла в результаті війни. Знову ж запитання – навіщо людей тримати і хто за це "багатство" платитиме? Зрозуміло, що Захід нас підтримує зараз макроекономічно, але скільки це триватиме – велике запитання", – сказав Арестович.

Він зазначив, якщо моряк, приміром, голова родини, може поїхати і підтримувати свою родину, то і він зайнятий, і родині добре – чому б і ні. І багато інших фахів.

"Я прихильник диференційованої мобілізації. Просто коли були перші дні війни і ніхто не знав, чим би це закінчилося, потрібні були всі, готовність оборонятися. Питання стояло про виживання країни. Зараз воно, до речі, також стоїть, просто трохи розтягнуто, пролонговано. Це не критична фаза цього питання, коли незрозуміло, будемо ми завтра чи ні. І можна вже запускати диференційований підхід", – вважає радник ОП.

Арестович додав: "Треба, зважаючи на професійну придатність, на мотивацію відбирати людей, відправляти їх за  спеціальностями. Військкомати перебувають у важкій ситуації – коли за день до 500 заявок треба опрацювати, зі всіма скаргами, потребами, медкомісіями тощо. Вони просто фізично не розраховані на таку кількість людей. І тому "перегини" на місцях бувають".

Статьи по теме
Підрив Каховської ГЕС. Причини, наслідки та висновки. Огляд думок
Підрив Каховської ГЕС. Причини, наслідки та висновки. Огляд думок

У ніч проти 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС: за офіційною інформацією гребля знищена і не підлягає відновленню. Вода з водосховища стрімко тече униз за течією Дніпра. Під ризиком затоплення опинилися десятки населених пунктів, тисячі людей перебувають у критичних зонах і потребують негайної евакуації. Ми зібрали для вас декілька думок з соцмереж щодо причин та наслідків жахливого терористичного акту, який, за деякими твердженнями, дорівнює нанесенню ядерного удару або Чорнобильській катастрофі.
06.06 — 932

Они не останавливаются — о чем предупреждает Залужный
Они не останавливаются — о чем предупреждает Залужный

Игаль Левин: "Они не останавливаются", — такими словами недавно описал российскую агрессию украинский генерал Валерий Федорович Залужный — главнокомандующий Вооруженными силами Украины. Вот эти слова Железного генерала — ключ к пониманию происходящего.
17.05 — 1048

Том Купер. Війна в Україні 25 квітня 2023. Для перемоги українцям потрібні власні «креативні рішення»
Том Купер. Війна в Україні 25 квітня 2023. Для перемоги українцям потрібні власні «креативні рішення»

Новий звіт Тома Купера, насправді, містить небагато нового. росіяни й далі мають перевагу в повітрі та артилерії, постійно атакують, але зазнають втрат і, фактично, не посуваються. ЗСУ, на думку аналітика, не готові до широкого контр-наступу, але тримають Бахмут й інші критичні точки на Донбасі та мають певні успіхи, в кількох місцях форсувавши Дніпро в районі Херсона. Українцям потрібні певні «креативні рішення», щоб перемогти, не покладаючись лише не допомогу Заходу й розраховуючи, найперше, на власні сили. Будемо сподіватися, що такі рішення не забаряться.
26.04 — 560