Контракти.ua

425  —  16.05
росіяни «фільтрують» українців у кожному захопленому місті
росіяни «фільтрують» українців у кожному захопленому місті

російські загарбники запровадили процедуру так званої "фільтрації" у кожному тимчасово захопленому українському місті.

Як передає Укрінформ, про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Фейсбуці.

Вона зазначила, що, за даними партнерських правозахисних організацій, "фільтрацію" пройшли вже понад 37 тисяч українців. Зараз цю процедуру також проходять люди, які були примусово депортовані до росії.

Для "особливо небезпечних" в ідеологічному розумінні та "неблагонадійних" українців "фільтрація" стає постійною – люди змушені її проходити кожні три дні. Громадян України допитують, ретельно оглядають, при цьому утримують в нелюдських умовах, принижують і катують.

"Це не просто дискримінація українців за ознакою національності, це один з елементів тотального геноциду нашої нації. Ідеї "меншовартості" українського народу, другосортності, штучності української державності – складові україноненависницької ідеології, яку роками зрощувала російська пропаганда і якою сьогодні політичне і військове керівництво рф виправдовує знищення українців", - заявила Денісова.

Вона наголосила, що будь-який примус фізичного чи морального порядку до цивільного населення, зокрема з метою отримання якихось відомостей, є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права та звичаїв ведення війни.

"Згідно зі статтею 32 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, заборона застосування будь-яких заходів, які можуть завдати фізичних страждань або призвести до знищення осіб, що перебувають під захистом Конвенції, поширюється на будь-яке брутальне поводження з боку як цивільної, так і військової влади", - підкреслила Денісова.

Вона закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-агресора.

Як повідомляв Укрінформ, під час евакуації з Маріуполя російські загарбники, проводячи так звану "фільтрацію", почали допитувати навіть дітей.

Статьи по теме
Родинні зв’язки vs пропаганда: що можуть змінити розмови з росіянами про війну
Родинні зв’язки vs пропаганда: що можуть змінити розмови з росіянами про війну

Родинні зв’язки громадян України у росії можуть стати важливим інструментом у протидії російській пропаганді.
23.06 — 453

Зеленська: росія прагне знищити нашу українськість
Зеленська: росія прагне знищити нашу українськість

Культура України завжди була самобутньою та тяжіла до європейської попри всі намагання різних російських режимів її придушити, й зараз росія теж прагне знищити всю українськість.
23.06 — 407

Зеленський відповів, чи можливий мир із Росією після війни і Путіна
Зеленський відповів, чи можливий мир із Росією після війни і Путіна

Президент України Володимир Зеленський сказав – те, наскільки тривалим буде мир із РФ після теперішньої війни, залежатиме від російської сторони.
15.06 — 399