Зелений борщ - це весняна традиційна страва української кухні. Як тільки в травні на ринках з'являється свіжа сезонна зелень, господині відразу ж починають готувати це ароматне перша страва.
Як приготувати справжній зелений борщ за класичним рецептом і які секрети потрібно знати - пише rbc.ua.
М'ясо ріжемо шматочками, заливаємо водою і ставимо каструлю на вогонь. Після закипання в разі потреби знімаємо плівку. Додаємо сіль, перець, лавровий лист. Варимо бульйон 30-40 хвилин.
Чистимо картоплю і ріжемо його кубиками, додаємо в бульйон. Відварюємо яйця - занурюємо їх в холодну воду, ставимо на вогонь, даємо закипіти та варимо 10 хвилин. Потім охолоджуємо.
Моркву очищаємо, натираємо на тертці. Ріжемо дрібно цибулю. Пасеруємо овочі на маслі 5-7 хвилин і додаємо в бульйон. Щавель ретельно промиваємо і дрібно нарізаємо разом з черешками. Дрібно ріжемо зелень і разом з щавлем додаємо в бульйон. Додаємо на смак спеції.
Перемішуємо і доводимо до кипіння. В кінці додаємо яйця, нарізані половинками або шматочками - на смак. Накриваємо кришкою і даємо настоятися 20 хвилин.
Подають зелений борщ з чорним хлібом, часником або часниковими булочками.
Справжній зелений борщ вариться на м'ясному бульйоні. Але можна зробити й вегетаріанський, без м'яса. Щоб зі свинини бульйон був не дуже жирним, можна відварити м'ясо, потім промити його, воду злити та відварити його ще раз – так він буде легше і прозоріше.
Щоб бульйон був ніжним і чистим – варити його потрібно на невеликому вогні. Це збільшить час готування, але смак буде більш насиченим.
Щавель в борщ потрібно різати разом з живцями - в них міститься найбільше кислоти. Яйця можна нарізати кружечками або четвертинками. А для насиченості додайте всю зелень - зелену цибулю, кріп, петрушку. Можна використовувати також шпинат. Після додавання зелені, варіть не більше 3-5 хвилин, щоб не зіпсувати смак.