Огірки - теплолюбна культура, яку у відкритий ґрунт варто висаджувати лише тоді, коли не буде ризику холодів.
Як і коли садити овочі, як за ними доглядати, найкращі дати для посадки - читайте нижче в матеріалі Styler.
Робити це можна, коли середньодобова температура протягом декількох днів складатиме не менше +12... +15 градусів.
Як правило, в Україні така погода встановлюється у травні (звісно, це варіюється залежно від регіону посадки). Наприклад, у південних областях при постійній теплій погоді можна посадити культуру в кінці квітня. Можна садити і в червні, а можна в кілька етапів, щоб отримати ранній і пізній урожай.
Народні прикмети говорять, що огірки найкраще садити на Юрія, 6 травня.
А місячний календар називає такі дати:
Якщо хочете прискорити появу врожаю, можна поєднати відкритий і парниковий способи: висадити в тимчасові парники раніше, а потім відкрити їх, коли стане тепліше.
При нестачі вологи в грунті та повітрі, а також при низькій температурі огірки можуть зупинитися в рості. Для огірків найкраще вибирати сонячні ділянки, які є захищеними від вітру і протягів.
Якщо ви не внесли вчасно добрива і огірки ростуть повільно, рослинки слабкі, їх можна підживити розчином коров'яку або курячого посліду з додаванням дерев'яного попелу.
Ознакою браку добрив є жовті листя, огірки скидають усі зав’язі, плоди деформуються (грушоподібна форма - брак калію, звужений і загнутий кінчик - брак азоту).
Огіркам потрібні часті поливи теплою водою, підживлення, прополювання, підгортання (стимулює утворення додаткових коренів), прищипування.
Грунтові огірки прищипують над 5-6-м листком для утворення бічних батогів. У тепличних огірків регулярно прищипують бічні батоги над першою зав'яззю. Також потрібно видаляти зайві плоди, які досягли 5-7 см, щоб на одній рослині залишалося не більше 10-18 огірків.