Контракти.ua

935  —  20.04.22
Більше 80% жителів планети вважають російське вторгнення в Україну загрозою всьому світу
Більше 80% жителів планети вважають російське вторгнення в Україну загрозою всьому світу

У середньому по 27 країнам світу 82% респондентів кажуть, що війна в Україні становить великий або значний ризик для світу в цілому. При цьому 61% говорять, що це відноситься до їхньої країни.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Ipsos.

Уявлення про те, що власна країна стикається зі значним ризиком, найбільш поширене в Японії (87%), Польщі (77%), Південній Кореї (77%) і Швеції (75%).

У середньому в світі більшість говорить, що їхня країна повинна підтримувати суверенні країни в разі нападу (70%) і що відмова від відповіді спонукає Росію до подальших військових дій в інших місцях (68%). Однак тих, хто підтримує відправку власних військ в Україну, в кожній з 27 країн меншість, в середньому 17%.

У середньому в світі дві третини згодні з тим, що "економічні санкції, введені проти Росії багатьма країнами, є ефективною тактикою, що допомагає зупинити війну" - від 50% в Угорщині до 78% в Південній Кореї.

Підтримка введення додаткових санкцій проти Росії становить в середньому 48% по всьому світу. Підтримка більшості спостерігається у всіх опитаних країнах ЄС, за винятком Угорщини. Висока підтримка у Великобританії (до 75%), Канаді, США, Австралії, Японії та Південній Кореї.

Однак підтримка санкцій та інших економічних заходів варіюється в залежності від країни.

Трохи більше половини в середньому по всіх 27 країнах (54%) згодні з тим, що платити більше за паливо і газ через санкції проти Росії варто, щоб захистити іншу суверенну країну. Однак, в той час як більше 75% в Південній Кореї і Польщі згодні з цим, менше 40% в Мексиці, Перу, Угорщині, Бразилії та Аргентині.

Крім того, тільки 40% в середньому по всьому світу підтримують заборону на імпорт нафти і газу з Росії в їх країну, навіть якщо це призведе до подальшого зростання цін. У той час як більше 50% у Великобританії, Канаді, Швеції, Польщі, Австралії, США та Франції підтримують таку заборону, менше 20% в Угорщині та Туреччині. У Німеччині, яка сильно залежить від російського природного газу, 45% підтримують таку заборону, 30% виступають проти, а 25% не впевнені.

У всьому світі три чверті (74%) згодні з тим, що їхня країна повинна приймати українських біженців. Згода особливо висока в Польщі (84%), країні, яка досі прийняла найбільшу кількість українських біженців. Він найвищий у Швеції (89%), Нідерландах (86%) та Іспанії (85%). Найнижчий показник в Туреччині (53%)

Опитування проводилося серед 19 000 дорослих у віці до 75 років в період з 25 березня по 3 квітня на платформі онлайн-опитувань Ipsos Global Advisor.

Статьи по теме
Коли закінчується навчальний рік у школах 2024 року: Міносвіти назвало дату початку літніх канікул
Коли закінчується навчальний рік у школах 2024 року: Міносвіти назвало дату початку літніх канікул

В Міносвіти розповіли, коли починаються літні канікули 2024 року в Україні.
25.04 — 219

Традиційні великодні страви: що їли у світле свято наші предки і чому це не лише паска та яйця
Традиційні великодні страви: що їли у світле свято наші предки і чому це не лише паска та яйця

Коли ми говоримо про святкування Великодня і святковий стіл, то найперше спадають на думку паска та крашанки. Але, виявляється, наші пращури готували багато інших цікавих страв.
20.04 — 307

Освіта мрії. Як школярам з України вступити до Гарварду і що для цього потрібно
Освіта мрії. Як школярам з України вступити до Гарварду і що для цього потрібно

Гарвардський університет – один із кращих у світі. Він входить до Ліги плюща – асоціації з восьми закладів вищої освіти на сході США з винятково якісною освітою та суворим відбором. Гарвард вважається своєрідною елітою серед навчальних закладів.
20.04 — 203