Контракти.ua

3204  —  10.02.22
Гендиректор КМІС розповів про готовність українців виходити на масові протести
Гендиректор КМІС розповів про готовність українців виходити на масові протести

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто, заявив, що готовність українців брати участь в протестах найнижча від лютого 2009 року. При цьому наразі вони можливі за умови дуже великої несправедливості з боку влади.

Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

"Щодо готовності брати участь у протестах ми ставимо таке запитання: "Чи готові ви протестувати, якщо ваші права будуть порушені?" Ми раз на рік проводимо опитування. Якраз останнє було у грудні 2021 року. І показник готовності участі в протестах був фактично найнижчим за весь період нашого вимірювання, від лютого 2009 року", - зазначив Паніотто.

За його словами, зараз готові брати участь у мітингах і демонстраціях приблизно 11% громадян.

"Загалом - брати участь у якихось акціях є у 32%. А раніше загалом 48% населення готові були брати участь у тих чи інших акціях і протягом останніх двох років ця кількість падає", - наголосив Паніотто.

Втім, він підкреслив, що з цих 32% приблизно половина - це готовність взяти участь у виборчій кампанії.

"Участь у виборчій кампанії може бути як протестом, так і підтримкою влади.
З чим пов’язане зниження готовності до протестів в останні роки? Можливо, це пов'язано з тим, що досі, коли рівень готовності участі в протестах досягав 40-50%, Україна робила свій геополітичний вибір. І приходила то проросійська, то проєвропейська влада", - пояснив Паніотто.

Тому, за його словами, це стало найбільшим конфліктом під час виборів - main agenda, частина населення хотіла мати союз із Росією, особливо у південних та східних областях. Однак, зараз проєвропейська влада змінилася на іншу проєвропейську

"Але те, що люди кажуть у наших опитуваннях - там мова йде переважно про економічні вимоги. Вони кажуть про те, що їх можуть спонукати якісь економічні проблеми. Але коли були ці два Майдани, то передумовами стали не економічні проблеми, а якась кричуща несправедливість", - зазначив соціолог.

Він стверджує, що насправді люди самі не можуть відповісти, що їх спонукає до протестів.

"Тому, ймовірно, масові протести можливі за умови, якщо буде якась дуже велика несправедливість з боку влади", - резюмував Паніотто.

Статьи по теме
Різка зміна погоди: синоптик дав прогноз на вихідні
Різка зміна погоди: синоптик дав прогноз на вихідні

25 та 26 березня буде дощити.
вчера, 16:36 — 1993

До України йде березневий сніг і мороз: коли чекати на негоду
До України йде березневий сніг і мороз: коли чекати на негоду

Наприкінці березні погода підготувала Україні сюрприз і принесе похолодання зі снігом. Подекуди сніговий покрив може сягати 14-17 сантиметрів. Однак негода протримається доволі недовго.
вчера, 13:36 — 4177

В Україну йдуть дощі: синоптики розповіли, де потеплішає до +18
В Україну йдуть дощі: синоптики розповіли, де потеплішає до +18

Синоптики розповіли, якою буде погода в Україні у неділю, 26 березня.
вчера, 11:36 — 2869