Контракти.ua

2570  —  05.02.22
Як вступити до тероборони: в Україні запрацювала «гаряча лінія»
Як вступити до тероборони: в Україні запрацювала «гаряча лінія»

Із 4 лютого почала роботу «гаряча лінія» командування Сил територіальної оборони ЗСУ за номером 0 800 507 028.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє АрміяІнформ.

«4 лютого запрацювала «гаряча лінія» командування Сил територіальної оборони ЗСУ за номером 0 800 507 028», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за телефоном «гарячої лінії» можна отримати відповіді на найпоширеніші запитання: як вступити на військову службу за контрактом до підрозділів Сил територіальної оборони; як вступити на військову службу за контрактом в резерві до підрозділів тероборони; який порядок проходження служби та соціальні гарантії військовослужбовців підрозділів Сил тероборони.

Дзвінки на номер телефону «гарячої лінії» здійснюються безкоштовно.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня в Україні набув чинності закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

Цим законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.

Відповідно до закону, у кожній зоні тероборони та у кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч жителів, мають бути створені бригади тероборони; у кожному районі територіальної оборони та у кожному адміністративному центрі області мають бути створені батальйони тероборони; у зонах територіальної оборони, чисельність населення яких перевищує 2,4 млн жителів, мають бути створені додаткові військові частини (підрозділи) тероборони.

У складі Сил ТрО: 25 бригад, 150 батальйонів, 10 тисяч осіб за штатом мирного часу та 130 тис. в особливий період.

Основу добровольчих формувань територіальних громад складатимуть українці, які служили в ЗСУ чи правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. Для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний добір, підписати контракт добровольця територіальної оборони.

Сили територіальної оборони ЗСУ з 1 січня 2022 року очолює командувач генерал Юрій Галушкін.

Статьи по теме
Закон про мобілізацію: депутатів можуть позбавити броні – ЗМІ
Закон про мобілізацію: депутатів можуть позбавити броні – ЗМІ

Депутатів Верховної Ради можуть залишити без броні від мобілізації.
14.01 — 1656

Як українці ставляться до попередніх президентів: дані опитування
Як українці ставляться до попередніх президентів: дані опитування

До попередніх президентів України громадяни ставляться по-різному: частина сприймають їх позитивно, частина - негативно. Найкраще ставлення до президентів, які займали проукраїнську позицію.
25.03.23 — 2313

В Україні хочуть узаконити партнерство для одностатевих пар
В Україні хочуть узаконити партнерство для одностатевих пар

У Верховну раду подали на реєстрацію законопроєкт про реєстровані партнерства. Він дасть змогу партнерам в одностатевих і різностатевих парах без шлюбу мати такі самі права, як і в законного подружжя.
08.03.23 — 858