Відомо, що діти дуже часто хворіють на ГРВІ. Але коли саме наявність інфекції в організмі дитини призводить до важких ускладнень? Доктор Комаровський розповів у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», на які ознаки слід звернути увагу.
Лікарі часто пояснюють батькам, що навіть абсолютно здорова дитина, яка ходить до дитсадка, хворіє на ГРВІ від 6 до 12 разів на рік. За словами Євгена Комаровського, це нормальна реакція організму.
Діти часто хворіють і легко одужують. Але в деяких випадках ГРВІ стає так, що бактерії спричиняють ускладнення стану малечі. Наприклад, у дитини були кашель і нежить, а потім раптом виникає запалення легень. Як цього уникнути?
Щоб вчасно допомогти дитині, зверніть увагу, як протікає хвороба.
1. Після трьох днів з її початку зазвичай поліпшується загальний стан. Але якщо на четвертий день ГРЗ дитині стало ще гірше – зверніться за медичною допомогою.
2. На 5-6 день ГРВІ в крові утворюються антитіла, і температура повинна нормалізуватися. Якщо цього не сталося – лікар має оглянути дитину.
3. Ви помітили погіршення стану після покращення. Наприклад, впала температура, а потім різко піднялася, і дитина почала сильніше кашляти.
4. Невідповідність тяжкості стану та показань температури. Наприклад, у дитини 37,5, а вона млява і бліда.
«Блідість шкіри – дуже специфічний симптом, який означає спазм судин. А це часто реакція на токсини, які виділяють бактерії, – пояснив доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Якщо у дитини висока температура, але яскрава рожева шкіра – це безпечно. А от коли 37,5, а малеча бліда – це ознака бактеріальної інфекції. Тому потрібно терміново звернутися до лікаря».
Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.
Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».