Контракти.ua

414  —  27.01.22
Схеми на митниці часів Порошенка повернулися, їх курирує Єрмак - політолог
Схеми на митниці часів Порошенка повернулися, їх курирує Єрмак - політолог

Влада не лише не поборола контрабанду в Україні, а деякі її представники в Офісі президента очолили клани контрабандистів.

Про це в авторській колонці пише політолог Валентин Гайдай. Пише apostrophe.ua.

"Регулярний моніторинг інформаційного поля підтвердив, що схематоз на митниці процвітає – щорічні втрати держбюджету від контрабанди оцінюються на рівні понад 300 млрд грн, а імпортери платять чиновникам велику винагороду за кожен контейнер, як це було за часів екс-володаря Порошенка, у якого навіть свій "Офіс Контрабанди" був на чолі з його другом нардепом Сашком Грановським", - пише автор колонки.

За його даними, схематоз на митниці після втечі Грановського за кордон не припинився, а допомагає наповнювати касу бізнесмен Сеяр Куршутов, якого залучили до питань митниці в ОПУ.

"Куршутова минулого року запросили на особисту нараду з головою ОПУ Єрмаком... Зустріч з Єрмаком пройшла чудово, було вирішено, що Куршутов очолить роботу "бек-офісу" митниці, де допомагатиме наповнювати касу від контрабанди", - йдеться у матеріалі.

Гайдай зазначив, що коли Єрмак проводив нараду з головами митниці, то дав вказівку їм "працювати" з Сеяром, а сам Куршутов прямим текстом натякнув главі Держмитниці, що шість керівників митниць буде замінено на його людей, бо інакше "касу" наповнити буде неможливо.

"Як кажуть "злі мови" через фінансування відомого медіа Куршутов і потрапив під санкції РНБО", - пише автор колонки.

За його словами, Єрмак через Куршутова тепер займається всіма питаннями митниці, а створений "бек-офіс" працює на благо "чорної каси" ОПУ, як колись працював Грановський на благо Порошенка та товаришів.

"Оскільки у схемах задіяні високопосадовці, то СБУ безсила - служба розкриває схеми дрібних сошок, під ніж йде дрібничка, а велика риба залишається, що називається, у справі", - зазначив Гайдай.

За словами політолога, нинішня діяльність Єрмака з рішеннями митниці може завадити йому вирушити у велику політику.

"Думаю, якщо спіраль скандалів за участю Єрмака розкручуватиметься і надалі, то похід його у велику політику доведеться відкласти. Та й у принципі зараз все виглядає так, що на ОПУ чекають певні перестановки, адже велика кількість негативу, особливо ще й на темі контрабанди, навколо "правої руки" Зеленського грає явно проти рейтингу президента та правлячої партії", - резюмує Гайдай.

Статьи по теме
Закон про мобілізацію: депутатів можуть позбавити броні – ЗМІ
Закон про мобілізацію: депутатів можуть позбавити броні – ЗМІ

Депутатів Верховної Ради можуть залишити без броні від мобілізації.
14.01 — 1636

Як українці ставляться до попередніх президентів: дані опитування
Як українці ставляться до попередніх президентів: дані опитування

До попередніх президентів України громадяни ставляться по-різному: частина сприймають їх позитивно, частина - негативно. Найкраще ставлення до президентів, які займали проукраїнську позицію.
25.03.23 — 2300

В Україні хочуть узаконити партнерство для одностатевих пар
В Україні хочуть узаконити партнерство для одностатевих пар

У Верховну раду подали на реєстрацію законопроєкт про реєстровані партнерства. Він дасть змогу партнерам в одностатевих і різностатевих парах без шлюбу мати такі самі права, як і в законного подружжя.
08.03.23 — 851