Контракты.ua

1108  —  23.01
Експерти розповіли про ідеї та ідентичність, які мають надихати українців
Експерти розповіли про ідеї та ідентичність, які мають надихати українців

Україна повинна мати власну суб’єктність і стати лідером у Східній Європі.

Таку думку висловив член Ініціативної групи «Першого грудня» Володимир Єрмоленко під час круглого столу «Єдність народу. Захист демократії. Оборона держави», йдеться в пресрелізі, що є в розпорядженні Укрінформу.

"Одна з основних ідей, яка має нас надихати, це ідея суб’єктності. 30 років незалежності пройшли в середовищі, коли ми запозичуємо чужі ідеї, переносимо їх на наш ґрунт", - сказав Єрмоленко.

Він підкреслив, що у країни має бути власна суб’єктність: «Суб’єктність на всіх рівнях: на геополітичному рівні, на рівні громади, політичному рівні, на рівні самих громадян».

Володимир Єрмоленко також наголосив, що в України повинна бути глобальна ідея.

«Чи є в України бажання і готовність стати лідером свого регіону? Чи готові ми говорити не тільки про себе, а й про весь регіон Східної Європи?»,  - сказав він.

За словами члена Ініціативної групи «Першого грудня» і Стратегічної Ради Руху Опору Капітуляції Йосифа Зісельса, перехід від євразійської або змішаної колективної ідентичності до європейської є довгим і важким, саме це відбувається в Україні останні 30 років.

«Впродовж сторіч на українців та меншин, які жили на цій території, впливали два потужних центри ідентичності, умовна назва яких: європейська та євразійська. Результат сотень років впливу – це змішана ідентичність, де в різних пропорціях перемішані дві згадані», - сказав він.

Зісельс підкреслив, що Майдан і антимайдан, війна на Сході України та можлива нова війна є похідними від цього протистояння.

«Системи цінностей, які закладені у фундаменти цих двох цивілізацій, не просто різні – вони протилежні», - наголосив він.

Київський Безпековий Форум – провідна міжнародна платформа України з проблем війни і миру, заснована Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Статьи по теме
Стрибки температури, грози та вітер: синоптик попередила українців про погіршення погоди
Стрибки температури, грози та вітер: синоптик попередила українців про погіршення погоди

За прогнозом Наталки Діденко, у суботу в Україні очікуються дощі та грози, а у неділю - похолодання.
21.05 — 663

Замість літа в кінці травня прийде
Замість літа в кінці травня прийде "осінь": в Україну летять дощі і сильне похолодання

Погода в Україні в останній тиждень травня очікується холодна. Синоптики прогнозують штормовий вітер, дощі та місцями грози. Температура повітря різко впаде.
21.05 — 2090

Маршрутчики масово піднімають тарифи на проїзд. Місцями - майже вдвічі!
Маршрутчики масово піднімають тарифи на проїзд. Місцями - майже вдвічі!

Проїзд у маршрутках різко дорожчає через дефіцит палива в Україні. Приватні перевізники Києва піднімуть тарифи найближчими днями. Така сама ситуація із цінами на проїзд у Львові, Чернівцях та інших містах країни.
20.05 — 603