Контракты.ua

399  —  21.01
Омбудсмен перевірить, що «не так» з новим шкільним меню
Омбудсмен перевірить, що «не так» з новим шкільним меню

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розпочала моніторинг закладів освіти щодо стану реалізації реформи шкільного харчування.

Як передає Укрінформ, про це вона повідомила у Телеграмі.

“Забезпечення права дітей на здоровий розвиток неможливе без налагодження збалансованого, здорового та достатнього харчування. Виховання у дитини корисних харчових навичок формуються насамперед завдяки родині. Однак не можна ігнорувати вплив шкільного середовища на харчові вподобання учнів. Адже через те, що більшість свого часу діти проводять у закладах освіти, один або більше прийомів їжі припадають саме під час навчання. Діти повинні отримувати корисну їжу відповідно до їхніх потреб”, - зазначила омбудсман.

За її словами, “саме тому втілення реформи системи харчування в закладах освіти є одним із важливих кроків у забезпеченні права дітей на здоровий розвиток".

“Зазначена реформа передбачає, зокрема, удосконалення шкільного меню: обмеження кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів, при цьому збільшено кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів”, - нагадала Денісова.

“Тому підтримую ініціативу першої леді України Олени Зеленської щодо формування системи здорового харчування в школах. Адже це − запорука здоров’я молодого покоління”, - заявила уповноважена.

Денісова наголошує, “що одними із головних завдань цієї реформи є формування корисних харчових звичок у дітей та усунення застарілих підходів до приготування та подачі страв. Також важливо подолати усталені стереотипи щодо смаку, видів та якості продуктів у шкільній їдальні”.

“Водночас урізноманітнення страв у шкільному меню повинне відбуватися із суворим дотриманням закріплених законодавством вимог. При цьому звертаю особливу увагу на необхідність дотримання правил і норм безпеки харчування”, - зазначила уповноважена

За її словами, останнім часом в ЗМІ дедалі частіше з’являється резонансна інформація стосовно порушення прав дітей на здорове та безпечне харчування. Крім того, за інформацією ЗМІ, "деякі з батьків залишаються незадоволеними стравами, якими харчуються їхні діти”.

“З метою перевірки стану додержання права дітей на охорону здоров’я та достатнє харчування, а також стану реалізації реформи шкільного харчування мною розпочато моніторинг закладів освіти у всіх регіонах України. Про результати моніторингу буде повідомлено”, - заявила Денісова.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня заклади загальної середньої освіти перейшли на оновлене шкільне меню, впровадження якого розпочалося з 1 вересня 2021 року.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у 2021 році вилучила з обігу майже 3,5 тонн небезпечних харчових продуктів, що постачались до навчальних закладів. За результатами проведеного контролю встановлено 142 невідповідності за мікробіологічними показниками, що становило 2,1% від досліджуваних зразків.

Статьи по теме
Денісова закликає ООН та Червоний Хрест евакуювати захисників «Азовсталі» до третьої країни
Денісова закликає ООН та Червоний Хрест евакуювати захисників «Азовсталі» до третьої країни

Омбудсмен з прав людини Людмила Денісова закликала ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста врятувати українських військових з Маріуполя та евакуювати до третьої країни.
вчера, 12:56 — 291

Огляд погодних умов в Україні на тиждень: 16 - 22 травня 2022
Огляд погодних умов в Україні на тиждень: 16 - 22 травня 2022

Найближчий тиждень на території нашої країни буде характеризуватися нестійкою та прохолодною погодою з випаданням опадів та поривчастим вітром.
вчера, 12:38 — 435

16 травня в Україні без опадів, вночі від 4 до 13° тепла, вдень до 25°
16 травня в Україні без опадів, вночі від 4 до 13° тепла, вдень до 25°

У понеділок, 16 травня, в Україні без опадів, вночі від 4 до 13° тепла, вдень до 25°.
вчера, 09:18 — 211