Контракты.ua

381  —  20.01
«Індекс війни»: українські експерти презентували аналіз конфліктів у світі
«Індекс війни»: українські експерти презентували аналіз конфліктів у світі

Експерти недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» презентували проєкт «Індекс війни» за 2021 рік, в якому поінформували про міждержавні, локальні та регіональні конфлікти.

Проєкт було презентовано в Українському кризовому медіацентрі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проєкт має на меті річний аналіз воєнної активності, воєнних конфліктів у світі, починаючи від інтенсивної війни, закінчуючи дипломатичними зіткненнями. Це вже третій річний наш проєкт. Ми почали робити його з огляду на російсько-українську війну, помічаючи що гібридна сила воєн і конфліктів все більше набирає обертів у світі”, - зазначив директор аналітичного центру Юрій Сиротюк, додавши, що в дослідженні вивчались також прикордонні зіткнення, локальні конфлікти, теракти та внутрішньополітичні кризи.

На його думку, Сполучені Штати наразі втрачають свою геополітичну могутність у світі, натомість зростає вплив Китаю. Цей перерозподіл глобальних сил веде до протистоянь і цим намагаються скористатись різні регіональні гравці. Тому останніми роками індекс воєнної напруги зростає.

Серед країн, де у 2021 році тривала війна, експерти назвали: Україну, Ефіопію, Афганістан, Карабах, Ємен, Південний Судан, Сирія, Лівія та ЦАР. Прикордонні зіткнення були зафіксовані у Киргизстані – Таджикистані та у Фергані. Крім того, локальні конфлікти торкнулись таких країн, як Мозамбік, Чад, Нігерія, Камерун, ДР Конго, Західна Сахара та Індонезія (Папуа).

До аналітичного дослідження увійшли також воєнні перевороти, як були зафіксовані у М’янмі, Малі, Судані, Гвінеї.

Упродовж минулого року в низці країн були відзначені й теракти. Йдеться про такі країни, як Буркіна-Фасо, Нігер, Сомалі, Кот-д’Івуар, Бурунді, Уганда та Танзанія.

Крім того, внутрішньополітична криза, за словами експертів, спостерігалась у Південноафриканській Республіці, Білорусі, Лівані, Іраці, Латинській Америці, Ізраїлі, Чорногорії, а також Боснії і Герцеговині.

Повертаючись до подій в Україні, Сиротюк відзначив, що, на його думку, у 2022 році Росія продовжуватиме здійснювати політику виснаження України. Паралельно через агентурну мережу на Заході Росія намагатиметься змінити підходи до вирішення конфлікту на сході, а Мінські домовленості та Нормандський формат стануть абсолютно неефективним інструментом вирішення конфлікту. Крім того, він відзначив, що загроза повномасштабного вторгнення залишається на високому рівні.

Статьи по теме
Сьогодні відзначається День пам’яті та примирення
Сьогодні відзначається День пам’яті та примирення

Сьогодні в Україні, так само як у світі, відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.
08.05 — 491

Епіфаній заявив, що мало вірить у «пасхальне перемир'я»
Епіфаній заявив, що мало вірить у «пасхальне перемир'я»

Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній мало вірить у "пасхальне перемир'я", тому закликав не скупчуватись у храмах на Великдень і не проводити служби вночі.
20.04 — 370

Дітям вона не знадобиться: у школах Житомира більше не вивчатимуть російську мову
Дітям вона не знадобиться: у школах Житомира більше не вивчатимуть російську мову

В школах Житомира вже цього року не будуть набирати дітей до класів з вивчення російської мови, адже вона стане непотрібною на 20-30 років.
12.04 — 481