Контракти.ua

1051  —  04.01.22
Ціни на квартири в Україні перерахують: що буде на ринку
Ціни на квартири в Україні перерахують: що буде на ринку

В Україні 2022-го експерти очікують зростання ринку нерухомості. Попит та пропозиції збільшаться, а ціни можуть зрости приблизно на 5-10%.

Про це розповів консультант з нерухомості Іван Кудояр. "Думаю, якщо не буде жодних страшних речей відбуватися з країною, вартість житла зростатиме на 5-10% на рік", – підсумував Кудояр. Пише OBOZREVATEL.

Якщо розглянути окремо первинний ринок, там, за словами партнера групи компаній Concept Group Михайла Підвисоцького, інтерес покупців також зростатиме. Експерт розповідає, що у 2022 році понад 60-65% попиту на первинному ринку буде зосереджено на одно- та двокімнатних квартирах площею до 60 м2 саме в об'єктах класів комфорт та комфорт+.

Щоправда, вартість житла в новобудовах може підрости трохи більше, ніж у середньому на ринку:

"За сприятливих економічних умов та суттєвого зростання попиту вартість житла на первинному ринку може зрости на 10-15%. – прогнозує Підвисоцький. – При цьому найбільші цінові коливання можливі з квітня по червень та з жовтня по грудень включно. Цінова ситуація на первинному ринку також залежатиме від темпів розвитку іпотечного кредитування та ефективності законодавчих змін у сфері містобудування, які мають гарантувати покупцям безпечне придбання житла".

Коли та як зміняться ціни на квартири?

Вартість квартир на первинному та вторинному ринках 2022 року має підвищитися на 5-15%. Президент Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта уточнив, що подорожчання варто очікувати лише у другому кварталі 2022-го.

А от у перші місяці нового року ситуація має бути незмінною. Причина – продавці всіляко утримуватимуть попит і не ризикнуть втратою покупців. "Із другого кварталу 2022 року через початок нового ділового сезону ринок може відреагувати незначним зростанням цін у межах 5%. Проте таке зростання залежатиме від рівня попиту в тому чи іншому сегменті", – підсумував експерт.

Щоправда, є чимало факторів, які можуть змінити цю тенденцію, додав консультант із нерухомості Іван Кудояр.

За словами девелоперів, на первинному ринку зростання цін варто очікувати лише з березня 2022 року. А найвищі цінові коливання можливі в період із квітня по червень та з жовтня по грудень (у пікові сезони на первинці), уточнив засновник та керівний партнер групи компаній Concept Group Михайло Підвисоцький.

"Активізація покупців очікується з другої половини березня. Водночас їхня активність буде не однорідною. Особливу популярність матимуть переважно об'єкти класів комфорт і комфорт плюс. Саме тому за сприятливої політико-економічної ситуації в країні у 2022 році лише у 30-40% новобудов зростання цін буде мотивоване підвищеною популярністю у покупців", – каже Підвисоцький.

За його словами, у 2022-му понад 60-65% попиту на первинному ринку зосередиться на одно- та двокімнатних квартирах площею до 60 кв. м в об'єктах класів комфорт і комфорт плюс, із високою якістю будівництва та повноцінним інфраструктурним комплексом.

Також Підвисоцький зазначив, що цінова ситуація на первинному ринку залежатиме зокрема від обсягів іпотеки. Важливу роль відіграють умови роботи девелоперів. Ідеться про законодавчі зміни, спрямовані на захист інвесторів і створення прозорих умов ведення бізнесу.

Як раніше писав OBOZREVATEL, в Україні у другій половині 2021 року впала активність на ринку нерухомості. Залежно від сегмента – від 10 до 50%. З одного боку, покупців відлякали непідйомні ціни на квадратні метри, з іншого ж, – загроза військової ескалації з боку Росії, новий штам коронавірусу та несподіване зростання курсу валют.

Статьи по теме
Останній день зими в Україні буде сухим і теплим
Останній день зими в Україні буде сухим і теплим

У четвер, 29 лютого, в Україні очікується мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря вдень становитиме 6-11° тепла, на заході – до +19°.
29.02 — 421

Погода в Україні на початку весни може бути нестійкою
Погода в Україні на початку весни може бути нестійкою

Синоптикиня дала прогноз на початок весни в Україні.
27.02 — 322

До України йде потепління: синоптикиня назвала дати
До України йде потепління: синоптикиня назвала дати

В регіонах потепліє, але будуть опади.
21.02 — 399