На носі свята, на площі вже стоїть ялинка, багато хто планує активний відпочинок на вихідних. Як зігрітися взимку? Випити келих глінтвейну чи щось міцніше? Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» пояснив, коли можна дозволити собі в помірній кількості міцні напої.
Багато людей упевнені, що саме алкоголь допомагає зігрітися на морозі. І справді, вип'єш 1-2 келихи червоного вина або щось міцніше, і вже жарко! Адже вживання таких напоїв викликає розширення судин шкіри, при цьому покращується кровообіг, але згодом нам раптом стає… ще холодніше.
«Все елементарно: чим інтенсивніший кровообіг у шкірі, тим швидше ми втрачаємо тепло», – пояснив доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною».
За словами кандидата медичних наук, коли людина прийняла алкоголь, судини розширилися, і це суб'єктивно супроводжується відчуттям тепла.
«Вам ніби стало тепліше, але через те, що кровообіг у шкірі активізувався, втрати тепла багаторазово зросли, – сказав Євген Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна». – Тому вживати алкоголь можна тоді, коли ви з морозу повернулися в тепло».
Тобто відомий лікар погодився, що можна випити помірну кількість алкоголю, але тільки тоді, коли ви вже вдома.
А чому тоді жителі Європи під час новорічних свят на вулиці п'ють глінтвейн? За словами доктора Комаровського, не слід забувати, що клімат у багатьох європейських країнах не такий суворий, як у нас. До того ж європейці роблять дуже розумно: вип'ють глінтвейн й одразу йдуть в якийсь бар або в інше затишне місце посидіти в теплі.
Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.
Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».