Територіальна оборона є дієвим інструментом захисту країни від зовнішніх загроз, і її обов’язково треба створювати в Україні.
Таку думку ветеран АТО, керівник благодійного фонду "Мир і КО" Мирослав Гай, про що він сказав під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Загострення на кордоні з РФ, що очікує Україну. Розбудова територіальної оборони та її готовність".
На думку Гая, спротив місцевого населення російському вторгненню у 2014 році є гарним прикладом ефективності територіальної оборони.
“Міста й адміністративні будівлі захоплювали спеціально навчені групи російського спецназу, потім їх передавали так званій самообороні, які насправді були і регулярні мілітарні формування РФ. І в тих місцях, де відповідальне й патріотичне місцеве населення взялося за звичайну мисливську зброю і захистило свої адмінбудівлі, там противник, бачачи, що немає підтримки населення, дуже швидко відмовився від своїх планів”, - зазначив Гай.
Він вважає територіальну оборону дієвим інструментом захисту від зовнішніх загроз.
“Якщо подивитися на наших сусідів, зокрема, в Польщі, то там у кожному воєводстві мають уже навіть не по одній, а по дві бригади територіальної оборони. І під час штучної міграційної кризи на кордоні територіальна оборона залучалася, посилюючи збройні сили Польщі. Якщо подивимось на інші країни, які межують з РФ, територіальна оборона всюди стає дієвим інструментом”, - вважає Гай.
Під час круглого столу обговорювався стан ТрО в Україні та готовність до можливої військової ескалації з боку РФ.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ РФ 17 грудня опублікувало проєкт договору про "гарантії безпеки", яких Володимир Путін вимагає від НАТО і які Москва передала Вашингтону. В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов'язання, що "виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав".
Крім того, Росія пропонує відмовитись "від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії". Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.
22 грудня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що біля кордонів України на відстані 200 км наразі знаходиться 122 тисячі російських військових, на відстані 400 км – 143,5 тисячі.