Контракты.ua

307  —  24.12.21
Саджати чи не саджати? Тяжкий вибір для Зеленського
Саджати чи не саджати? Тяжкий вибір для Зеленського

Сергій Гайдай, політтехнолог: Порошенко – найвигідніший його політичний суперник. Щомісяця соціологічні компанії показують нам його почесне друге місце після Зеленського. Це давно не 25%, які клеять собі порохоботи на аватарки, це ледь ледь 13%. Але також соціологи показують, що у Порошенка найбільший антирейтинг – десь за 70%. Тут він у компанії Медведчука та Януковича. І це найкращий «технічний» кандидат для нинішнього президента.

Якщо на майбутніх президентських виборах Зеленський опиниться разом із Порошенком на фінішній прямій другого туру – це гарантована перемога і другій президентський термін для Зе. Найкращого суперника для нього і не придумаєш. Важко знайти іншого такого токсичного персонажа в політиці, якого так не любить більшість українських виборців, і на тлі якого Володимир Олександрович виглядає ще більш-менш пристойним хлопцем.

Більше того, Петро Олексійович сьогодні робить все, щоб цей статус підтверджувати. Таке відчуття, що штаб Зеленського уклав з ним спеціальний контракт.

Колись я спробував розгадати роль Олега Ляшка в політиці. Мені здавалося, що він на службі великих політичних інвесторів працює каналізатором. Каналізував він здебільшого опозицію та опозиційні рухи. Йому особливо нічого для цього і робити було не варто. Просто приєднуватись, очолювати їх і обливати брудом їх лідерів. Думаю, з дуже неабиякою вигодою для особистого добробуту, якщо судити по його подальшим майновим деклараціям.

Сьогодні цю роль каналізатора патріотичної опозиції виконує Петро Олексійович. І не гірше ніж Ляшко. Щоправда, я думаю без жодних гонорарів. Він і так людина не бідна. Очевидно, там вигода інша – зберегти свої капітали, нажиті такою непосильною працею, прикрившись політичними гаслами.

Він уривається похайпувати в ефір парламентського телеканалу «Рада». Каналу маловідомого глядачу, і яким вирішила користуватися Банкова як новим інформаційним майданчиком для боротьби з конкурентами. Відмінний хід для підвищення рейтингу цього каналу

Він боягузливо біжить від слідчих, які принесли йому повістку на допит у ДБР, обкладаючи на камеру матюками водія. І за дві години опиняється у літаку на Стамбул. Гетьман (тепер це слово розшифровують як «геть! ман») виявився несправжнім.

Значить вигідно не саджати?

Але з іншого боку – 40% виборців, які приєдналися до Зеленського у другому турі, голосували зовсім не за Зеленського. Вони голосували проти Порошенка. Та в принципі й усі 73% виборців Зеленського не хотіли більше бачити Порошенка ні у владі, ні в політиці.

Це прояв соціального запиту, який в українському суспільстві формується вже 30 років.

Запит на справедливість.

Саме цей запит змушує українців виходити на Майдани. Великі та малі. Повставати у Врадіївці. Брати участь у протестних акціях. Голосувати на виборах проти чергової влади.

Саме ці обіцянки давали Ющенко, Порошенко та Зеленський: «Бандитам – тюрми», «Закон один для всіх», «Руки поодрубаю за корупцію», «Прийде весна – саджати будемо». Саме їх досі не виконано.

Давно назріло змінити цей головний принцип української держави: правлячому класу закони неписані, а решті, навіть не закон – беззаконня.

І посадити головного фаворита цієї системи, що найяскравіше ілюструє всю несправедливість системи – колишнього президента. Це буде рішення історичне для України та повчальне для української політики.

Вся біографія Порошенка – це дуже вдале та цинічне використання цього принципу, як імітуючи політичну діяльність, прикриваючись патріотичними гаслами, змінюючи партії та посади у владі, даючи і не виконуючи фантастичні обіцянки виборцям, цинічно брешучі українцям, реалізовувати головну пристрасть свого життя – нарощувати свій капітал та активи.

Невідомо скільки балів це дасть у рейтинг президентові нинішньому, але додасть прихильників і аргументів на його користь гарантовано.

Значить саджати?

І ось тут у мене є великі сумніви. А чи зможуть? Для того, щоб притягнути до відповідальності колишнього президента, потрібна ефективна правоохоронна та незалежна судова система. Чи є у нас у країні така?

Сучасну корумповану систему, цих продажних суддів, які ніяким чином ні до Закону, ні до Права не мають відношення, наші можновладці і Порошенко теж, вибудовували всі 30 років незалежності. Систему із суддями, типу Чауса. Систему, яка могла розправитися тільки на замовлення влади з політичними супротивниками. А ось притягнути до покарання злочинців наділених владою, зв'язками та грошима – ні. Ну чи як виняток, посадити ненадовго Лозінського за вбивство селянина, чи за корупцію суддю Зварича.

І нинішня влада її не демонтувала та нову не створила. А без незалежного та справедливого суду процес над Порошенком із тріумфу Зеленського може перетвориться на його поразку і ганьбу.

Тяжкий вибір для Зеленського

І замість післямови. Це моє інтерв'ю, яке у мене в 2015 році взяла Galya Plachynda чимало здивувало моїх друзів і знайомих.

https://iamir.info/news/sergej-gajdaj-poroshenko-ujdet-iz-vlasti-kuda-bolee-dramatichno-chem-yanukovich?fbclid=IwAR0eekVgAYprm2tQMfndlqoMODIijotnJMvtMXTdTYUVKVyhqAWyJkRo0S0

Цікаво, а зараз що ви думаєте про мої «пророцтва» ще тоді, коли альтернативи Порошенку здавалося не було, і багато хто вважав, що нам пощастило з п'ятим президентом?

Автор: Сергій Гайдай

Статьи по теме
Финал казахской постановки: останутся ли русские войска и получила ли РФ своё?
Финал казахской постановки: останутся ли русские войска и получила ли РФ своё?

Игорь Тышкевич: И да, и нет. Войска ОДКБ начали выходить из Казахстана. Несмотря на то, что ещё несколько дней назад такая вероятность отметалась. Россия была уверена, что «пришла надолго». ВС РФ несомненно усилит своё присутствие на Байконуре, который она арендует. Больше войск, активное использование. О прекращении аренды (такие тезисы звучали в 2021) речи уже не идёт.
13.01 — 798

"Принуждение к миру". Ультиматум Кремля – сейчас или никогда

Вадим Фульмахт, блогер: Попробую максимально коротко описать свое понимание "ультиматума Кремля Западному миру". Я не эксперт и даже не претендую. Но, возможно, кому-то интересно мое мнение.
12.01 — 495

О переговорах США и РФ по безопасности. Пока говорят дипоматы – пушки молчат?
О переговорах США и РФ по безопасности. Пока говорят дипоматы – пушки молчат?

Александр Кочетков: Для начала – никаких переговоров США и РФ о разделе мира на сферы влияния и, соответственно, сдаче Украины, не было. Вообще переговоры по сути еще не начались и не факт, что начнутся. А что тогда взахлеб комментируют на свой лад внешнеполитические ведомства Штатов и России, а также политологи, болтающиеся в их кильватере?
12.01 — 244