Контракти.ua

999  —  19.10.21
У поліції розповіли, як перевірятимуть COVID-сертифікати за QR-кодом
У поліції розповіли, як перевірятимуть COVID-сертифікати за QR-кодом

Правоохоронці перевірятимуть сертифікати щодо вакцинації від коронавірусу в громадян за QR-кодом вибірково, а відповідальність щодо невакцинованого від COVID-19 пасажира нестиме перевізник.

Про це Укрінформу повідомила прессекретар глави Нацполіції (НПУ) Мар’яна Рева.

“Перевірки (COVID-сертифікатів за QR-кодом — ред.) будуть проводитися вибірково, відповідними рейдовими групами, до складу яких входитимуть і поліцейські, і представники Держпродспоживслужби та муніципальної охорони, і Укртрансбезпеки, якщо ми говоримо про перевірки пасажирських перевезень, а також представники органів місцевого самоврядування”, - уточнила Рева.

Вона зазначила, що такі групи проводитимуть відповідні рейди у місцях, де є обмеження відповідно до встановленого карантину.

“Наприклад, якщо ми говоримо про червону зону, то там заборонено перебувати у закладах громадського харчування, закладах дозвілля, ТРЦ, на непродовольчих ринках особам, у яких немає такого сертифіката про вакцинацію. Відповідно до обмежень, визначених постановою Кабміну, а також рішень місцевих комісій ТЕБ та НС, ці місця будуть посилено патрулюватися і перевірятися міжвідомчими рейдовими групами”, - поінформувала прессекретар очільника Нацполіції.

На запитання щодо таких перевірок у помаранчевих зонах, Рева уточнила, що все залежить від того, про який регіон йтиметься.

“Все залежить від того, яка область у якій зоні перебуває. Найпростіше, можна так сказати — це червоні зони, тому що там є конкретно визначений перелік (карантинних обмежень — ред.), багато чого не можна, лише за умови, якщо люди мають відповідні документи, які підтверджують їхню COVID-безпечність. Якщо це помаранчева зона — то там конкретно по кожному рішенню комісії ТЕБ та НС потрібно дивитися, тому що вони можуть на свій розсуд посилювати карантинні обмеження”, - сказала вона.

Як зазначила прессекретар глави Нацполіції, на регіональному рівні місцеві комісії ТЕБ та НС можуть вводити обмеження, які вже стосуються червоної зони.

“І у залежності від того, який перелік обмежень визначений у кожній конкретній області, уже так і діятимуть по перевірці рейдові групи. Тому що у цих обмеженнях є єдине виключення — якщо особа має сертифікат про вакцинацію (від COVID-19 — ред.). А якщо ми говоримо про пасажирські перевезення, то там ще дозволено мати відповідний негативний результат на коронавірус, який чинний упродовж 72 годин”, - повідомила вона.

Рева поінформувала, що поліцейські мають на особових планшетах відповідне програмне забезпечення і за допомогою цього ПЗ вони можуть сканувати QR-код та перевіряти чинність сертифікату.

“Якщо ми говоримо про пасажирські перевезення, то якщо перевізник не проконтролював (наявність COVID-сертифіката в особи, яка сіла у транспортний засіб — ред.), то відповідальність у цьому випадку лежить на перевізнику. І якщо водій впустив у автобус чи інший вид транспорту особу без цих COVID-документів, то тоді штраф — адмінпротокол, виписується конкретно на перевізника. Тобто, це не означає, що людину будуть висаджувати з автобуса, чи будуть знімати з рейсу — ні, за це нестиме відповідальність перевізник”, - сказала Рева.

Вона також нагадала, що наразі ніхто в Україні не скасовував масковий режим — людина у громадському транспорті обов'язково має бути у захисній масці.

І якщо громадянин порушить це правило та не одягне маску у транспорті, то тоді поліцейський має право виписати щодо нього адмінпостанову про штраф за недотримання маскового режиму, поінформувала прессекретар очільника НПУ.

Статьи по теме
В Україні за тиждень захворюваність респіраторними хворобами серед дітей зросла на 31%
В Україні за тиждень захворюваність респіраторними хворобами серед дітей зросла на 31%

Захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 у порівнянні із попереднім тижнем серед дітей зросла на 31%, серед дорослих – на 12,9%.
09.02 — 442

ВООЗ закликає до маскового режиму через зростання захворюваності на COVID
ВООЗ закликає до маскового режиму через зростання захворюваності на COVID

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликає продовжувати дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19. Рекомендації пов'язані з тенденцією зростання у багатьох країнах випадків коронавірусної хвороби.
06.01 — 529

Захворюваність на COVID-19 у світі лише за місяць зросла на 52%, - ВООЗ
Захворюваність на COVID-19 у світі лише за місяць зросла на 52%, - ВООЗ

З 20 листопада по 17 грудня 2023 року рівень захворюваності на COVID-19 виріс на 52% у порівнянні з попереднім 28-денним періодом.
23.12.23 — 363