Контракты.ua

889  —  15.10
УЗ перевірятиме наявність COVID-сертифіката або ПЛР-тесту в пасажирів
УЗ перевірятиме наявність COVID-сертифіката або ПЛР-тесту в пасажирів

Укрзалізниця з 21 жовтня перевірятиме у пасажирів при посадці у поїзди далекого та міжобласного сполучення наявність сертифіката про вакцинацію від COVID-19 або ПЛР-тесту, дійсного 72 години.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив керівник пасажирського напрямку АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський на брифінгу 13 жовтня.

«Обмеження стартуватимуть 21 жовтня, тобто всі пасажири, які мають квитки на 21 жовтня і далі, мають дотримуватись нових правил. Згідно з постановрю (уряду - ред.), обмеження поширюватимуться на далеке сполучення. Тобто всі пасажири приміського сполучення продовжать подорожувати у звичайному форматі», - сказав Перцовський.

Він додав, що компанія також змінить процедуру посадки пасажирів на поїзди Інтерсіті та Інтерсіті+. Із 21 жовтня стюарди перевірятимуть всі необхідні документи лише перед посадкою пасажирів.

Перцовський розповів, що, відповідно до постанови, ухваденої урядом 11 жовтня, пасажирам необхідно буде пред’явити документ, що засвідчує вакцинацію двома дозами (або однією для пасажирів у жовтій зоні карантину) або негативний ПЛР-тест, дійсний 72 години. Ці правила не стосуватимуться пасажирів віком до 18 років.

У випадку відсутності одного з необхідних документів, пасажиру мають право відмовити у посадці.

За словами представника УЗ, всім пасажирам, які придбали через сайт Укрзалізниці квитки на 21 жовтня та більш пізні дати, повідомлення про нововведення будуть розіслані на електронну пошту. Також компанія розмістить всю необхідну інформацію на своєму сайті та створить окрему сторінку, на якій повідомлятиме пасажирів про зміни правил перевезень.

Перцовський додав, що згодом при купівлі квитка на сайті Укрзалізниці користувачі повинні будуть підтвердити те, що ознайомлені з новими правилами перевезень, поставивши галочку у відповідному віконці.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 11 жовтня посилив правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий або червоний рівень епіднебезпеки.

Із 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із жовтим, помаранчевим чи червоним рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів документа, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або однієї дози дводозної вакцини для регіонів жовтого рівня епідемічної небезпеки, або негативного ПЛР-тест, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідні правила не будуть застосовуватися до міських та внутрішньообласних перевезень.

Статьи по теме
У Перу знайшли 800-річну мумію, перев'язану мотузками
У Перу знайшли 800-річну мумію, перев'язану мотузками

Археологи з національного університету Сан-Маркос у Перу знайшли в городищі Кахамаркілья в долині річки Рімак 800-річну мумію, повністю перев'язану мотузками.
вчера, 21:02 — 1129

До 2050 року населення України може скоротитись до 35 мільйонів - ООН
До 2050 року населення України може скоротитись до 35 мільйонів - ООН

Україна серед країн-лідерів за темпами скорочення населення, яке до 2050 року може зменшитися до 35 мільйонів.
вчера, 13:45 — 630

Украина попадет под влияние циклона: где в понедельник ожидаются грозы и снег
Украина попадет под влияние циклона: где в понедельник ожидаются грозы и снег

В понедельник, 29 ноября, в предпоследний осенний день погода в Украине будет разнообразной. На части территории страны ожидаются грозы, а в западных областях выпадет мокрый снег.
вчера, 12:45 — 556