Восени батьки часто задають лікарю-педіатру таке питання: «Якщо у дитини збільшилися аденоїди, їх потрібно лікувати чи видаляти?» Кандидат медичних наук відповів у рубриці «Запитай у Комаровського» у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», що необхідно зробити.
Коли у дитини збільшуються аденоїди, батьки відразу б'ють на сполох. Вони готові робити що завгодно.
«Способи лікування аденоїдів у вигляді таблеток і прогрівання – це реалізація нашого ментального принципу «треба щось робити», – сказав Євген Комаровський в програмі «Ранок з Україною». – Насправді ніяких консервативних методів лікування аденоїдів не існує. Аденоїди можна або видалити, або дати їм спокій».
За словами лікаря-педіатра вищої категорії, є певні фактори навколишнього середовища, які принципово впливають на зростання аденоїдної тканини. Сухе та тепле повітря, малорухливий спосіб життя, надлишкова маса тіла, зловживання солодким.
«Вважається, що аденоїди активно ростуть в період до 6-8-річного віку. Після чого вони починають зменшуватися, – пояснив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського». – До підліткового віку вони практично зникають. Якщо дитина може дихати носом і добре спить, тоді на аденоїди можна не звертати уваги».
Але що потрібно неодмінно зробити, щоб уповільнити зростання аденоїдної тканини й дочекатися рятівного віку – 6-8 років? Батькам необхідно дотримуватись умов, де спить їхня дитина: чиста та прохолодна спальня, тепла піжама, температура не вище 20°C, вологість повітря 40-60%. А також важливі спорт і профілактика ГРВІ, не зловживати солодким.
Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.
Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».