Телеканал «Україна» спільно з «FILM.UA Group» повідомили про початок співпраці над екранізацією книги Тетяни Таїрової «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна».
В історичній новелі йдеться про важливий та трагічний епізод долі майбутнього гетьмана України Івана Мазепи. Події відбуваються за часів Руїни – драматичного періоду історії козацької України: розкол Гетьманщини, кривава міжусобиця, боротьба за владу.
Тетяна Таїрова вже 30 років займається історією Гетьманщини, і присвятила майже два десятиліття саме дослідженню біографії Івана Мазепи. Автор написала десятки монографій і статей. Але книга «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна» стала першим її художнім твором.
«Понад 30 років я займаюсь історією Гетьманщини та понад 18 – особистістю Івана Мазепи. З'явилось бажання донести свої знання до більшої аудиторії – звідси формат художнього твору, який дозволяє не тільки розповісти про трагічну і героїчну епоху, але й зробити героїв «ближче», розкривши їх психологію і почуття. Всі дійові особи та події книги справжні та засновані на наявних в архівах документах», – пояснює Тетяна Таїрова.
Перші деталі про екранізацію розповіли член Наглядової ради «Медіа Групи Україна» Володимир Бородянський та генеральний продюсер FILM.UA Group Віктор Мірський.
«FILM.UA спільно з «Медіа Групою Україна» і Тетяною Таїровою починають працювати над серіалом про Мазепу. Планується, що сюжет книги ввійде у сценарій. Ми всіляко підтримуємо роботу Тетяни та сподіваємось, що майбутній серіал допоможе просуванню як цієї, так і майбутніх книг із циклу «Хроніки православного шляхтича», – підкреслив Віктор Мірський.
«Ми давно мріяли з Віктором зробити проєкт, який буде цікавий і глядачам Oll.tv, і глядачам телеканалу «Україна». Віктор запропонував серіал про Мазепу і сьогодні FILM.UA працює над написанням сценарію. Цей проєкт не просто серіал, він є частиною контентної стратегії Медіа Групи Україна», – розповів Володимир Бородянський.
Саму книгу презентували у головній міській гетьманській резиденції – м. Батурині.
«Батурин відіграв ключову роль у житті Івана Мазепи. Саме сюди, у гетьманську резиденцію Івана Самойловича, проліг його шлях у 1674 році – шлях, який описує Тетяна Таїрова-Яковлєва у своїй новелі», – пояснює Наталія Реброва, генеральна директорка Батуринського національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».
Організатори заходу: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», Наталія Реброва; Видавництво Laurus, Поліна Лаврова; FILM.UA Group, Віктор Мірський; Член Наглядової ради «Медіа Групи Україна» Володимир Бородянський; Музей Шереметьєвих, Олексій Шереметьєв; Конотопська місцева благодійна організація «Світанок», Євген Сур.