Сьогодні, 5 жовтня, вранці в Одеський порт увійшов перший за роки незалежності український криголам James Clark Ross. Це його нове місце постійної "прописки".
Про це повідомляє видання "Думская".
Буксири швартують судно до 19-го причалу. Криголам працюватиме у складі Національного антарктичного наукового центру. Це перший криголам, який з'явився в українських полярників.
Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий розповів, що криголам знаходиться відмінному стані і майже не потребує ремонту.
Ресурс криголама становить 20 років. При цьому 30 років він вже прослужив. Вперше на воду його спустили в 1990 році. James Clark Ross купили у Великобританії за символічні 5 мільйонів доларів. Нову назву судну ще не придумали.
Зараз криголам пройде повний техогляд і оформлення документів, а після цього на початку 2022 року відправиться в Антарктиду на наукову станцію "Академік Вернадський".
Криголам відвезе нашим вченим необхідні вантажі. Але він призначений не тільки для цього.
Цей корабель - такий досить сильний науковий інститут, він приймає на борт вчених, оснащений всім необхідним обладнанням і може працювати, досліджуючи океан, досить довго в автономному режимі", - заявив Дикий.
Він також додав, що завдяки криголаму українські вчені та аспіранти матимуть можливість працювати у Світовому океані.
Зазначимо, що з 2001 року в України не було кораблів, які б працювати в антарктичних умовах, але українські вчені все одно виривалися в експедиції зі своїми зарубіжними партнерами.