Контракти.ua

817  —  28.09.21
Пацієнти із цукровим діабетом найчастіше потрапляють до ковідної реанімації
Пацієнти із цукровим діабетом найчастіше потрапляють до ковідної реанімації

Лікарі попереджають – пацієнти із цукровим діабетом найчастіше потрапляють до ковідної реанімації.

Хто ще в зоні ризику, розповіли реаніматологи у сюжеті новин «Сьогодні» на каналі «Україна».

Реаніматологиня Іванна Дидик підбадьорює пацієнтку. Попереду на жінку чекає довготривала реабілітація. Каже, найтяжче хворіють ті, хто має надмірну вагу та цукровий діабет. Радить усім, кому за 40 років, перевірити рівень глюкози у крові.

"Я склала свій портрет. Я помітила, що пацієнти із надмірною вагою все ж таки більш схильними до ускладнень. Пацієнти із некерованим цукровим діабетом, тобто ті, які не проводять адекватну інсулін терапію, вони є більш сприятливими до ускладнень ковіду", – каже реанімотологиня Івано-Франківської центральної міської лікарні Іванна Дидик.

Іванна згадує найтяжчі часи на початку пандемії. Тоді смертоносні хвилі ковиду забирали життя цілих родин. Тоді були задіяні усі апарати штучної вентиляції легень. Обладнання бракувало. Лікарі працювали по 12 годин. Першим з благодійних фондів, хто приєднався до боротьби із COVID-19 на національному рівні, – був Фонд Ріната Ахметова.

"Я пам’ятаю, як раз тоді було моє чергування, коли ми отримали допомогу Фонду Ріната Ахметова. Ми одразу ці апарати під’єднали до кисневих точок. Ми видихнули із полегшенням", – згадує лікар.

Державні медзаклади країни отримали понад тисячу одиниць висококласного обладнання, більше як 200 апаратів ШВЛ. Один з таких рятує життя у центральній міській лікарні Івано-Франківська.

Наразі медики прогнозують новий пік захворюваності. Та навіть у складних випадках Іванна радить пацієнтам не втрачати віри у себе і лікарів.