Контракти.ua

640  —  17.09.21
У 2022 році долар коштуватиме не більше 28,2 гривні – експерт
У 2022 році долар коштуватиме не більше 28,2 гривні – експерт

Аналітики Київської школи економіки (КШЕ) вважають, що обмінний курс у 2022 році не перевищать 28 - 28,2 гривні за долар США.

Про це під час представлення експертного аналізу законопроєкту про державний бюджет заявив керівник Центру макроекономічного моделювання КШЕ Юрій Шоломницький, повідомляє Укрінформ.

Він нагадав, що бюджетний законопроєкт на наступний рік підготовлено з урахуванням урядового прогнозу, згідно з яким американська валюта коштуватиме 28,6 гривні.

“Водночас нині фактично відсутній девальваційний тиск на гривню. Це, зокрема, зумовлено нещодавнім розподілом МВФ спеціальних прав запозичення (2,7 млрд дол. для України - ред.). Національний банк накопичив суттєві резерви, що дозволить активно реагувати на можливі курсові сплески”, - сказав економіст.

Нинішній високий рівень пропозиції валюти, за його словами, також не дає підстав прогнозувати, що до кінця цього року долар коштуватиме 28 грн. Відповідно, і в 2022 році навіть при зростанні цін на енергоносії та погіршенні платіжного балансу гривня навряд чи ослабне до спрогнозованого урядом показника.

“Я не кажу, що прогнози занадто завищені. Але, з огляду на поточну економічну ситуацію й на те, як проявляє себе гнучкий валютний курс, можна було б переглянути цей показник у бік зниження. Приміром, до 28-28,2 гривні за долар”, - вважає експерт.

Але у довгостроковій перспективі, за його прогнозами, збережеться тенденція до щорічної девальвації гривні стосовно основних світових валют на 1-2%.

За розрахунками керівника Центру макроекономічного моделювання КШЕ, нижчим, аніж прогнозують в уряді, наступного року може виявитися й показник інфляції. У Київській школі економіки вважають, що вона знов повернеться до цільового коридора НБУ й не перевищить 5%. Оскільки дія чинників, які призводили до певних інфляційних збурень цьогоріч, істотно послабиться.

Статьи по теме
"Цілком реально": економісти розповіли, коли долар може "злетіти" до 50 грн

Незабаром курс долара може зрости до 40-50 грн/дол.
22.07 — 603

Що буде з готівковим доларом після підвищення офіційного курсу НБУ: прогноз аналітика
Що буде з готівковим доларом після підвищення офіційного курсу НБУ: прогноз аналітика

Підвищення офіційного курсу НБУ до 36,6 гривень за долар - це тільки перший крок, який спрямований до повернення до класичного ринку, на якому курсоутворення відбувається на міжбанківському ринку. Суттєвого впливу на готівковий ринок не очікується.
22.07 — 1209

Більше плюсів. Аналітик назвав наслідки різкого підвищення курсу долара
Більше плюсів. Аналітик назвав наслідки різкого підвищення курсу долара

Підвищення офіційного курсу НБУ на 25% з 29,25 до 36,57 гривень за долар призведе до збільшення доходів бюджету та гривневої виручки експортерів. Водночас імпорт подорожчає.
22.07 — 1066