Контракти.ua

560  —  15.09.21
Смерть українця у Вроцлаві: прокуратура зможе назвати причину наприкінці вересня
Смерть українця у Вроцлаві: прокуратура зможе назвати причину наприкінці вересня

Остаточну причину смерті 25-річного українця Дмитра Никифоренка, який помер після побиття поліцією у Вроцлаві, буде названо наприкінці вересня після отримання результатів усіх експертиз.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив Томаш Орепук - речник Окружної прокуратури міста Свідниці, яка веде слідство.

"Остаточно причину смерті буде підтверджено після отримання результатів усіх експертиз. Як запевнили експерти, результати гістопатологічного й токсикологічного досліджень мають бути готові наприкінці вересня", - сказав Орепук.

Він додав, що від результатів досліджень залежатимуть подальші дії прокуратури і те, в якому напрямку піде слідство.

Речник зазначив, що прокуратура продовжує опитувати свідків.

Як повідомляв Укрінформ, у Вроцлаві після затримання поліцією і перевезення до витверезника 30 липня помер 25-річний Дмитро Никифоренко з Немирова Вінницької області. За даними Gazeta Wyborcza, польські поліцейські застосували до чоловіка неадекватну до ситуації фізичну силу, що і стало причиною його смерті.

Після оприлюднення деталей справи у ЗМІ комендант поліції у Вроцлаві вирішив усунути від виконання обов'язків чотирьох поліцейських, які 30 липня затримували українця, щодо двох з них розпочалася процедура звільнення зі служби. На сьогодні один з них вже не працює у поліції.

Під час візиту до Польщі 9 вересня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що винні у смерті українця мають бути притягнуті до відповідальності.

Українці 12 вересня пікетували управління поліції Нижньосілезького воєводства у Вроцлаві, вимагаючи справедливості, захисту і чесного розслідування справи щодо смерті Никифоренка.