Контракти.ua

617  —  14.07.21
Антимонопольникам хочуть надати забагато повноважень – бізнес
Антимонопольникам хочуть надати забагато повноважень – бізнес

Норми законопроєкту №5431, схваленого Комітетом ВРУ з питань економічного розвитку, можуть призвести до порушення прав та свобод людини.

Про це йдеться у повідомленні Європейської бізнес асоціації, повідомляє Економічна правда.

Так, у законопроєкті пропонується надати Антимонопольному комітету непритаманні повноваження, зокрема:

Право на перевірки приміщень фізичних осіб за рішенням суду. При цьому в тексті законопроєкту не визначено, чи це стосується тільки уповноважених осіб підприємств чи будь-якого працівника. Більше того, порядок та конкретні підстави для здійснення перевірок бізнесу АМКУ буде фактично встановлювати самостійно, що відкриває простір для потенційних зловживань та тиску на бізнес.

Право вилучати та накладати арешт на майно, предмети, документи, інші носії інформації АМКУ у будь-яку годину доби.

Право визначати пріоритетність та категорії справ, заяви за якими підлягають залишенню без розгляду. Представники бізнесу зазначають, що ручне керування переліком об’єктів дослідження створює штучні перепони для захисту прав громадян та протирічить принципу верховенства права та рівності всіх перед законом.

Право доступу до всіх автоматизованих реєстрів, баз даних, інших систем збирання, зберігання, обробки та пошуку інформації, відомостей, держателем чи адміністратором яких є державні органи або органи місцевого самоврядування. Фактично, ця норма надає АМКУ необмежені права для доступу до інформації, включаючи конфіденційну, без належного обґрунтування необхідності такого доступу.

"Асоціація занепокоєна пропозиціями наділити АМКУ такими невластивими повноваженнями. Це створить додатковий тиск на бізнес та громадян України. А відсутність у даному законопроєкті законодавчо визначеного порядку здійснення перевірок, збирання та оцінки доказів може спонукати посадових осіб АМКУ діяти на власний розсуд, що загрожує корупційними ризиками та можливими порушеннями прав людини", – йдеться у заяві.

Статьи по теме
Dragon Capital: чиновників чеках скорочення видатків, а бізнес – збільшення податків
Dragon Capital: чиновників чеках скорочення видатків, а бізнес – збільшення податків

Фінансова допомога від партнерів підтримуватиме стійкість економіки України в цьому році. Міжнародні партнери схвалили нові пакети допомоги, що дозволить країні отримати близько $37 млрд зовнішнього бюджетного фінансування у цьому році. Хоча схвалення пакетів підтримки суттєво затрималось, цих коштів буде достатньо, щоб втримати резерви НБУ близько поточних рекордних рівнів $43 млрд та профінансувати дефіцит бюджету без емісійного фінансування.
28.05 — 232

Торік в Україні поменшало платників ПДВ, але побільшало ФОПів
Торік в Україні поменшало платників ПДВ, але побільшало ФОПів

Кількість платників податку на додану вартість в Україні скоротилася на 20,2 тисячі осіб за 2023 рік. Водночас кількість платників податків на спрощеній системі оподаткування зросла на понад 100 тисяч.
02.04 — 240

Бізнес покращив оцінки своєї діяльності
Бізнес покращив оцінки своєї діяльності

У березні бізнес позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності після п’яти місяців поспіль негативних очікувань.
01.04 — 256