Контракты.ua

219  —  14.06
Кишкова паличка і грибок – чим небезпечне дороге морозиво
Кишкова паличка і грибок – чим небезпечне дороге морозиво

З чого сьогодні роблять пломбір виробники – чи відповідають ціна і якість і чи безпечно купувати холодний десерт. Чи можна сьогодні знайти якісний, безпечний і доступний пломбір "як в дитинстві", ціле розслідування провела програма "Головна тема" з Оленою Кот.

Під експертизу потрапили:

Італійське морозиво зі смаком лісових ягід за ціною 23 грн за 100 грамів

Пломбір найдешевший – по 11 грн за 100 грамів

Популярний пломбір житомирської фабрики по 17 грн за 100 грамів

Дитячий пломбір по 16 грн за 100 грамів

Пломбір з сільського магазину без розпізнавальних знаків по 10 грн за 100 грамів

Морозиво з популярних кіосків на Хрещатику по 30 грн за 100 грамів

Популярний пломбір, який продають в торгових центрах кульками по 58 грн за 100 грамів

Морозиво перевіряють на якість – скільки в ньому молока і чи не замінили його якоюсь дешевою сировиною. Також на безпеку – кишкову паличку, сальмонелу, грибок, які можуть викликати отруєння.

Найдешевший пломбір порадував складом – він дійсно виготовлений з молока і безпечний за складом. Так само і дитячий пломбір – безпечний і молочний.

Популярний житомирський пломбір неможна називати пломбіром – там використаний немолочний жир. Однак все це зазначено на етикетці, вживати це морозиво безпечно.

У дешевому пломбірі з сільмагу знайшли цілий букет бактерій і грибок – це може привести до отруєння. Не краща ситуація з морозивом з Хрещатика – виявлена кишкова паличка. У найдорожчому морозиві всього 12% молочних жирів і також кишкова паличка. Італійське морозиво – якісне і безпечне.

 

Статьи по теме
Чорниця з радіацією. Що показала перевірка ягоди з ярмарків і стихійних базарів
Чорниця з радіацією. Що показала перевірка ягоди з ярмарків і стихійних базарів

В Україні почався сезон чорниці, але ціни на ягоду кусаються, а її якість традиційно викликає питання. Справа в тому, що щорічно Держпродспоживслужба звітує про знайдений в зразках чорниці Цезій-137 – дуже небезпечний для людини радіонуклід.
20.07 — 407

Сезон чорниці стартував. Почім продають ягоду і де знайти дешеву
Сезон чорниці стартував. Почім продають ягоду і де знайти дешеву

В Україні вже майже два тижні активно торгують ґрунтовою лохиною, а тепер на прилавках з'явилася і чорниця. Просять за неї від 55 гривень за літр, правда, ягоду за таку ціну ще потрібно пошукати.
19.07 — 168

Яка вакцина дає найбільше антитіл: AstraZeneca, Pfizer чи CoronaVac? – перевірка «Головної теми»
Яка вакцина дає найбільше антитіл: AstraZeneca, Pfizer чи CoronaVac? – перевірка «Головної теми»

Найефективнішим захистом від коронавірусу у всьому світі залишаються вакцини. Українцям поки доступні препарати американського, корейського, індійського та китайського виробництва. Але які з них убережуть від ковіду найнадійніше? «Головна тема» з ведучою Оленою Кот на каналі «Україна» першою в Україні наважилася на унікальний експеримент і взялася дослідити та порівняти ефективність усіх вакцин від коронавірусу, якими щеплять українців!
14.07 — 587