За статистикою, до лікарів із симптомами передозування дієтичними домішками та вітамінами щорічно звертається близько п’ятнадцяти відсотків українців. І цифри зростають. А все через бажання вживати якомога більше вітамінів, аби бути здоровим. Насамперед це стосується вітаміну C, який усі звикли приймати для профілактики, та він приховує у собі загрози. У «Ранку з Україною» на каналі «Україна» Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч з’ясували, у чому його небезпека та як її позбутися.
Вітамін C, або ж аскорбінова кислота, або ж усім знайома з дитинства при перших симптомах застуди таблетка. І лікарі розвінчують той міф, що цей вітамін рятує від застуди та грипу.
«Не зовсім доцільно лікувати простудні захворювання великими дозами вітаміну C, адже він не має такого впливу. До того ж він не дуже добре впливає на згортуваність крові, тобто може викликати кровотечі, звичайно, при передозуванні», – розповіла дієтологиня Світлана Свічкар у програмі «Ранок з Україною».
При передозуванні існують й інші побічні ефекти – поява відчуття печії, спастичні болі у ділянці шлунку, а ще можуть з’явитись прояви різних алергічних реакцій.
І якщо вам здається, що цей вітамін міститься лише у лимонах та цитрусових, то ви помиляєтесь.
«Найбільше його у петрушці та кропі і, звичайно ж, у цитрусових. Ще багато вітаміну C міститься у звичайній капусті – 200 грамів капусти буде достатньо, аби забезпечити добову потребу для організму», – поділилась лікарка.
Також обережними слід бути людям, у яких є захворювання кишково-шлункового тракту, адже надлишкова кислотність може серйозно зашкодити. Тому перед вживанням будь-яких медикаментів слід звернутись до лікарів та за потреби здати аналізи.