Петрушка – продукт молодості та стрункості. А ще цю зелень вважають природним освіжувачем подиху. У програмі «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на каналі «Україна», Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч з’ясували, чим корисна петрушка для організму, скільки нині коштує зелень та як її правильно зберігати.
Хочете, щоб ваші руки, ноги чи пальці ніколи не ламалися – їжте петрушку! Столова ложка цього продукту містить половину добової норми вітаміну К. А він, у свою чергу, впливає на міцність наших кісток. Вчені довели, що люди, які вживають петрушку, на 22 відсотки зменшують собі ризик переломів.
«Особливо корисна петрушка жінкам. Коли ми вживаємо цю зелень, звичайно ж, омолоджуємось. Вона містить дуже багато вітамінів, у тому числі вітаміни А, Е та С, а також фолієву кислоту», – зазначила дієтологиня і генетик Людмила Гончарова в ефірі каналу «Україна».
За раз можна з’їдати до 100 грамів цієї зелені. Бажано з рибою, яйцями чи овочевим рагу. А ще петрушку можна вживати замість лимона.
«У лимоні містяться кислоти, які можуть подразнювати вашу слизову, викликати алергічні реакції. Навіщо так ризикувати, коли є петрушка як варіант», – радить експерт.
А чаї з петрушки можуть зменшувати набряки, бо мають здатність виводити зайву рідину з організму. Для приготування такого чаю потрібні лише вода (1,5 л) і петрушка (100 г). Воду закип’ятити, петрушку промити обрізати стебла і подрібнити зелень. Добре перем’яти петрушку, щоб вона пустила сік, і проварити кілька хвилин. Дати настоятись протягом 15-20 хвилин. До напою можна додати мед, корінь імбиру, лимон. А пити такий настій краще натщесерце протягом двох тижнів.
А щоб петрушка якомога довше простояла свіжою у холодильнику, помістіть її у склянку з водою і час від часу перебирайте, викидаючи пожовкле листя.
У магазинах цієї кучерявої красуні вже повно. Щоправда, коштує вона аж 18 гривень за пучок. На ринках ціни більш привабливі – 12-15 грн за 100 г.