Контракти.ua

570  —  08.05.21
Третина дорослих українців не вживають алкоголь – опитування
Третина дорослих українців не вживають алкоголь – опитування

Алкогольні напої вживають 66% опитаних українців, свідчать результати соціологічного опитування "Споживання алкоголю в Україні", проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 25-27 квітня.

При цьому 33% респондентів користуються ним рідше, ніж раз на місяць, 26% - кілька разів на місяць, 7% - кілька разів на тиждень, 1% - щодня. 32% опитаних взагалі не вживають алкогольних напоїв, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як наголошується у прес-релізі, частіше алкоголь вживають чоловіки, молодь і люди середнього віку і більш забезпечені. Чоловіки в будь-якому віці споживають алкоголь частіше, ніж жінки. До того ж жінки вдвічі частіше ніж чоловіки споживають вино. Також вони частіше п'ють домашні та ігристі вина. А серед чоловіків найпопулярнішим є пиво (40%), а також горілка (31%). Також чоловіки частіше споживають коньяк, віскі і самогон.

Найпопулярнішими алкогольними напоями серед опитаних, які вживають алкоголь, є вино (36%) і пиво (29%). Горілку вживають 20%, коньяк - 17%, домашні вина, настоянки - 14%, шампанське, ігристі вина - 12%, віскі - 7%, самогон - 6%. Такі напої як сидр, ром, наливки або настоянки, вермут, коктейлі, джин, лікери вживають 1-2%.

Вино частіше споживають на заході і в центрі країни. Також на заході України більш поширені домашні вина, настоянки і самогон. На сході частіше вибирають горілку. Молодь частіше споживає пиво і вино, люди старшого віку - горілку, коньяк, домашні вина і настоянки, а також самогон. Вино ж користується популярністю у будь-якому віці.

Найчастіше вживають алкоголь на честь свята або події (67%). Щоб добре провести час з близькими споживають спиртне 30%, щоб розслабитися, підняти настрій - 24%. Серед інших приводів: щоб насолодитися смаком - 9%, добре підходить до страв - 8%, корисно для здоров'я - 7%, допомагає заснути - 4%.

54% опитаних вважають, що існують безпечні дози алкоголю, нешкідливі для здоров'я, водночас 45% із цим не згодні. Менш шкідливими алкогольними напоями кожен третій опитаний назвав вино, кожен п'ятий - домашні вина. Лише 10% вважають, що менш шкідливим алкоголем є горілка, 8% - пиво, 6-7% - називали коньяк і самогон. Чверть переконані, що всі алкогольні напої шкідливі. Жінки менш шкідливим напоєм назвали вина, а також домашні вина і настоянки. Відповідно чоловіки менш шкідливими вважають горілку, пиво, самогон.

Загалом під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 1500 респондентів віком від 18 років і старше з усіх підконтрольних уряду регіонів країни. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,5%

Статьи по теме
Дар’я Петрожицька, Женя Галич і Тарас Тополя розповіли про шкідливі звички в харчуванні
Дар’я Петрожицька, Женя Галич і Тарас Тополя розповіли про шкідливі звички в харчуванні

Раз і назавжди позбутись шкідливої їжі – завдання не з простих. Проте є люди, які асоціюються в нас з ідеальними формами і постійними дієтами – зірки. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ведучі Ірина Хоменко й Анатолій Анатоліч розповіли, чи «грішать» знаменитості смачненьким на ніч і яких шкідливих звичок мріють позбутись.
07.02.22 — 981

Тащил домой хозяина: пес из Харькова стал звездой интернета
Тащил домой хозяина: пес из Харькова стал звездой интернета

В Харькове очевидцы сняли на видео, как выпившего лишнего мужчину в сугробе пытается разбудить верный пес – питомец лаял и тянул его домой за штаны, но безрезультатно.
04.01.21 — 870

Как избавиться от похмелья после новогодних праздников: советы, которые работают
Как избавиться от похмелья после новогодних праздников: советы, которые работают

За громкими новогодне-рождественскими застольями часто наступают тяжелые утренние часы. Плохое самочувствие и головная боль – главные признаки похмелья. Спасает ли от него рассол и сколько надо пить, чтобы не чувствовать себя плохо?
04.01.21 — 763