Контракти.ua

689  —  22.04.21
Телеведучий Олег Панюта поділився досвідом вирощування домашньої городини
Телеведучий Олег Панюта поділився досвідом вирощування домашньої городини

Для багатьох шанувальників Олега Панюти не секрет, що популярний ведучий каналу «Україна» поза кадром справжній господар. Поряд зі своїм заміським будинком він має власний город, на якому з задоволенням господарює разом з дружиною та донькою.

На 100 квадратах землі Олег Панюта вирощує основні і необхідні для здорового раціону овочі – це картопля, цибуля, часник, помідори, огірки, буряки, капуста, зелень для салату: руколу, шпинат, кілька видів салату. Також корисні та соковиті ягоди – полуницю, малину та смородину.

«Починали свої «пригоди» на городі, коли навіть будинок ще був не добудований. З чого? Звісно, з картоплі. Земля там піщана, бідна. Якраз для національної посадкової культури. З відра вкинутої навесні зібрали восени піввідра. І цим завершили. Наступного року завезли чорнозему, перегною, спланували грядки, і засадили усілякою розсадою: кабачки, огірки, помідори, баклажани, перець… Навіть кавуни кримські пробував. Потроху, але усього: там – два огірочки, там – три помідорчики», – розповідає Олег Панюта.

Щоб зібрати гарний урожай, телеведучий велику увагу приділяє підживленню ґрунту та його захисту. Користується компостною скринею, яку зробив самостійно, запустивши туди каліфорнійських черв’яків, які перетворюють різні відходи, траву на добриво. Від процесу копирсання в землі Олег Панюта отримує радість і насолоду, як у дитинстві, коли влітку їздив до бабусі допомагати порядкувати їй город. До того ж досвідчений господар знає, що овочі та ягоди, вирощені на своєму городі, мають справжній смак.

«Господарюємо не для закатки на зиму, чи щоб зекономити, чи забезпечити себе, а для задоволення. І для того, аби не забути смак справжніх продуктів. Для когось це можливо і дивно, але немає сенсу пояснювати смак молока з під корови людині, яка бачила його лише в магазині. Так само марно переконувати, що огірок, який ти щойно зірвав з куща, досконалий, порівняно із магазинним. А загалом, город – це неабиякий виклик: чи зможу, чи виросте, чи побачу вирощене власноруч? І кожен раз, отримуючи результат, маєш задоволення від зробленого», – зазначає телеведучий.