10 жовтня в Національному цирку України (Київ), після тривалої карантинної перерви, відбувся прем’єрний показ нової програми «День народження. Свято цирку». Вистава присвячена шістдесятиріччю сучасного його приміщення — на площі Перемоги. Тож і вистава побудована навколо святкування дня народження. Головна дійова особа — клоун Zippo (артист Анатолій Скобляков) — на початку дійства отримує в подарунок торт із свічкою та час від часу з’являється з ним на манежі. Після кожного номера учасники дарують йому нову наліпку на смартфон і часто фотографуються на той самий величезний, на весь людський зріст, смартфон. У фіналі вистави на сцені з’являється величезний макет торту, з якого вилітає Zippo. З технічних причин на прем'єрі не було тигрів та левів з атракціону Юлії та Миколи Козирєвих. Але програма йде до 13 грудня, і ми ще встигнемо їх побачити. Захід проводиться із дотриманням санітарних норм: на вході в гостей заміряється температура, до приміщення вхід можливий лише в масках, половина місць в залі перев’язана сигнальними стрічками.
Прес-конференція, в центрі — генеральний директор Національного цирку України Владислав КорнієнкоАртисти цирку на прес-конференціїАртисти цирку на прес-конференціїГлядачі біля входу в приміщення цирку, замірювання температуриГлядачі біля входу в приміщення циркуМузиканти перед початком виставиГлядачі перед початком виставиГлядачі перед початком виставиГлядачі перед початком виставиГенеральний директор Національного цирку України Владислав Корнієнко відкриває виставуГрупа гімнастів на різновисоких турніках під керівництвом Володимира ЄрьоменкаГрупа гімнастів на різновисоких турніках під керівництвом Володимира ЄрьоменкаГрупа гімнастів на різновисоких турніках під керівництвом Володимира ЄрьоменкаКлоун Zippo — артист Анатолій СкобляковКлоун Zippo — артист Анатолій СкобляковКлоун Zippo — артист Анатолій Скобляковартист Анатолій Скобляков, та гімнасти групи під керівництвом Володимира ЄрьоменкаОксана Ляхорська з дресированими голубамиДресирований папуга з номеру Оксани ЛяхорськоїМарія та Дар’я Щиткови, парне жонглювання м’ячами та з парасолеюМарія та Дар’я Щиткови, парне жонглювання м’ячами та з парасолею«Duo Drive» — акробати на роликах Олена Ольнєва та В’ячеслав ЛюбівецьПовітряні гімнасти на ременях Марія Шевченко та Андрій Пєршин, на задньому плані співає Вікторія ОлізеПовітряні гімнасти на ременях Марія Шевченко та Андрій ПєршинПовітряні гімнасти на ременях Марія Шевченко та Андрій ПєршинВища школа верхової їзди під керівництвом Руслана ЯремчукаВища школа верхової їзди під керівництвом Руслана ЯремчукаВища школа верхової їзди під керівництвом Руслана ЯремчукаВища школа верхової їзди під керівництвом Руслана ЯремчукаВища школа верхової їзди під керівництвом Руслана ЯремчукаВища школа верхової їзди під керівництвом Руслана ЯремчукаНомер клоуна Zippo (Анатолій Скобляков) із залученими глядачамиНомер клоуна Zippo (Анатолій Скобляков) із залученими глядачамиАкробати на батутній доріжці під керівництвом Олега РибченкаГлядачі під час виставиЖонглювання хулахупами у виконанні Олени ОльнєвоїЖонглювання хулахупами у виконанні Олени Ольнєвої та В’ячеслава ЛюбівцяЖонглювання хулахупами у виконанні Олени Ольнєвої та В’ячеслава ЛюбівцяЖонглювання хулахупами у виконанні Олени ОльнєвоїЖонглювання хулахупом у виконанні В’ячеслава ЛюбівцяЖонглювання хулахупами у виконанні Олени Ольнєвої та В’ячеслава ЛюбівцяУчасники атракціону «Ілюзія сучасності» під керівництвом Євгенія Новосьолова дарують клоуну Zippo чергову наліпкуАтракціон «Ілюзія сучасності» під керівництвом Євгенія НовосьоловаПовітряна гімнастка на полотнах Марія ШевченкоПовітряна гімнастка на полотнах Марія ШевченкоГімнастка Марія Шевченко дарує клоуну Zippo повітряні кулькиПарад-алле — фінал виставиПарад-алле — фінал виставиПарад-алле — фінал виставиПарад-алле — фінал вистави
Старі фотографії залишаються чудовою можливістю зазирнути в історію Києва та побачити його красу. Так, на початку 1960-х років невідомий фотоаматор зробив серію фото столиці України на різних локаціях.
Знімки опублікували на сторінці спільноти "Старі фото Києва" в соцмережі Facebook. Можна побачити знайомі місця, якими вони були близько 60 років тому. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Серія (фото Києва. – Ред.) невідомого автора. Початок 1960-х років", – йдеться в повідомленні.
На опублікованих знімках можна побачити, якими були Зелений театр на Алеї Магдебурзького права, Володимирська гірка, схили ботсаду Гришка над Видубицьким монастирем та як будували міст Метро.
Нагадаємо, на офіційних знімках радянських часів Київ – зелене місто, з чудовою архітектурою та усміхненими мешканцями. Проте завдяки роботам українського фотографа Олександра Ранчукова ми можемо побачити іншу столицю та її мешканців, якими вони були у 1970-1980-х роках.
У далекому 1938 році в Києві були встановлені як пам’ятники справжні британські танки часів Першої світової війни – Марк V. Один із них можна було побачити на Подолі, а інший – у самісінькому центрі столиці. 21.05.2025 — 5 — 115
Зустрічі 15–16 травня продемонстрували світові нашу готовність наближати мир і, відповідно, необхідність тиску на Росію заради припинення війни, зазначив Зеленський після доповіді Умєрова.
Президент України Володимир Зеленський провів нараду, під час якої міністр оборони України Рустем Умєров доповів про роботу української делегації та переговорний процес у Туреччині. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це Зеленський розповів вдень 19 травня.
«Фактично найбільшим результатом зустрічі стала домовленість про обмін військовополоненими у форматі 1000 на 1000. Зараз наша команда опрацьовує деталі обміну. Вдячний усім, хто допомагає», — повідомив президент.
Рустем Умєров як голова делегації в Туреччині доповів про конкретні деталі розмови з росіянами.
За словами Зеленського, делегації України вдалося втримати розмову в достойних рамках. Усі спроби російських погроз були відкинуті. Україна наполягає на необхідності повного й безумовного припинення вогню для збереження життів людей і щоб дати необхідну основу дипломатії.
«Таке припинення вогню має бути достатньо тривалим і з можливістю продовження. Наша пропозиція, узгоджена з партнерами, — 30 днів. Ми готові до цього. Також ми готові до зустрічі на рівні лідерів для розв’язання ключових питань. Україна не боїться прямих переговорів з Росією, і важливо, щоб керівництво Росії не затягувало війну», — сказав Зеленський.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та керівник Офісу президента Андрій Єрмак доповіли про зустрічі й контакти з представниками США та європейськими партнерами — представниками Франції, Британії, Німеччини, Італії, Польщі й Туреччини. Андрій Єрмак представив позиції ключових країн.
«Координуємося з партнерами практично в щоденному режимі. Вдячний за підтримку. Доручив сформувати постійну розширену національну переговорну групу», — додав Зеленський.
Нагадаємо, західні ЗМІ пишуть, що переговори в Стамбулі стали пасткою для кремлівського очільника Путіна. 19.05.2025 — 3 — 481
Новий Папа Римський Лев XIV у неділю, 18 травня офіційно зійшов на посаду. Він став першим американцем, який очолив Святий престол.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на AP.Про це повідомляють Контракти.UA.
Сьогодні, 18 травня, у Ватикані відбулась інавгураційна меса Папи Лева XIV з нагоди початку його понтифікату.
Під час інавгураційної меси новий понтифік проголосив послання про єдність. Папа Лев XIV сказав, що хоче служити вірянам через два виміри папства: любов і єдність.
"Я хотів би, щоб нашим першим великим бажанням була єдність Церкви, знак єдності та причастя, який стане запорукою для примиреного світу", - сказав він.
У фінальній промові на церемонії інтронізації Папа Римський Лев ХІV згадав про Україну і сказав, що "очікуються перемовини про справедливий мир".
Також під час церемонії він отримав символи папства - вовняну накидку на плечі і так званий "перстень рибалки".
Варто зауважити, що під час інавгурації на площі Святого Петра у Римі зібрались десятки тисяч людей. Там також були присутні низка світових лідерів, зокрема й президент України Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою.
Роберт Френсіс Прево став новим Папою Римським
Нагадаємо, 7 травня кардинали Римо-католицької церкви розпочали конклав з метою обрання нового Папи Римського. Однак перший день голосування був провальним, а вже наступного вечора над Сикстинською капелою з'явився білий дим.
Новим Папою Римським став кардинал Роберт Френсіс Прево, який узяв собі папське ім'я Лев XIV. Це перший в історії Папа Римський, який є громадянином Сполучених Штатів Америки (США). 18.05.2025 — 8 — 590
У розвідці вперше представили власні морські дрони, вони здатні знищувати кораблі та літаки
Головне управління розвідки показало новий вітчизняний морський дрон Magura V7, який одночасно може завдавати ударів кораблям агресора, а також управляти системою протиповітряної оборони для знищення цілей. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомили у ГУР МО та РБК-Україна.
Завдяки значно збільшеній вантажопідйомності Magura V7 здатний нести корисне навантаження до 650 кг і може одночасно використовуватися як морський дрон-камікадзе і водночас мати на озброєнні керовані ракети або бойовий модуль з кулеметом.
Новий надводний човен отримав довший і ширший корпус. Тепер довжина бойової версії морського дрона становить 7,2 м, а ширина — 2,1 м, тоді як базовий Magura V5 має корпус 5,75 м завдовжки й 1,5 м завширшки.
Також у Magura V7 майже вдвічі збільшено максимальний радіус дії — до 800 морських миль (1480 км), при цьому автономність становить щонайменше дві доби, а при наявності генератора — до семи діб. Максимальна швидкість надводного дрона при повному навантаженні складає не менше 39 вузлів (72 км/год).
«Ви бачите ракети ППО — і це говорить саме за себе. Починаємо витісняти, скажімо так, росіян із повітря над Чорним морем», — cказав очільник ГУР Кирило Буданов.
Нагадаємо, саме цей надводний безпілотник 2 травня вперше в історії успішно уразив два ворожі винищувачі Су-30, тим самим завдавши росіянам шкоди щонайменше на $100 млн. 15.05.2025 — 7 — 1082
Через постійні обстріли російської армії українське місто Торецьк, що у Донецькій області, майже повністю зруйноване.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Facebook бригади "Хижак". Про це повідомляють Контракти.UA.
"Колись - місто шахтарів, спорту і культури. Сьогодні - лінія фронту, згарище й порожні вулиці. Так виглядає Торецьк після "освобождєнія". Російська чума випалила все живе", - підписано фото зруйнованого міста.
На знімках показано Торецьк до та після російського вторгнення. Зокрема, стадіон "Авангард", шахту імені святої Матрони, палац культури "Україна", Будинок творчості, багатоповерхівки та вулиці, якими їздив громадський транспорт.
До війни "Торецьк був живим, працьовитим, наповненим людьми містом". Там проживали майже 40 тисяч українців. Працювали шахти, збагачувальна фабрика, хлібокомбінат, заводи.
"Гордістю був палац культури "Україна" при шахті "Центральна" - із зимовим садом, залами для репетицій, дитячими гуртками. А стадіон "Авангард" збирав до 10 тисяч глядачів. Сьогодні - це поле бою", - сказано у повідомленні.
Нагадаємо, за словами глави Донецької ОВА Вадима Філашкіна, у Торецьку залишаються 48 людей, а в Торецькій громаді - 142 людини. Українські військові намагаються доставляти допомогу цим людям.
Раніше 100 окрема механізована бригада Сухопутних військ ЗСУ показала відео з Торецька після російського вторгнення.
Що відомо про Торецьк
До початку війни на Донбасі у 2014 році Торецьк (до 2016-го - Дзержинськ) був домом для приблизно 35 тисяч людей. Місто мало розвинену промислову інфраструктуру та вирізнялося активним економічним життям.
Його економіка переважно базувалася на вугледобувній галузі: шахти були головними роботодавцями для місцевого населення, а шахтарська праця визначала обличчя міста впродовж поколінь.
У Торецьку також функціонувала залізнична станція, яка слугувала важливим логістичним вузлом для перевезення вугілля й інших вантажів.
Раніше ми писали про те, що ситуація навколо Торецька погіршується, у випадку, якщо росіяни візьмуть його під свій контроль, то "відкриють" вже Костянтинівський напрямок. 15.05.2025 — 8 — 1004