Контракти.ua

14.04.2020 — США — Радіо Свобода — 10044
США, история, эпидемии, грипп, архивы, карантин, пандемия
Уроки карантину зі США: Філадельфія і Сент-Луїс у розпал «іспанки» в 1918-му

Історія зберігає уроки того, як країни боролися з епідеміями, а світ ­– із пандемією. «Іспанський грип», який століття тому поширився по всьому світі, забрав життя мільйонів людей. У найгіршій перспективі коронавірус буде порівнянний із «іспанкою». У розпал пандемії «іспанського грипу» в 1918 році у Філадельфії, найбільшому місті штату Пенсильванія у США, не скасували помпезний парад. Інше місто у США, Сент-Луїс, навпаки, скасувало всі публічні заходи і відразу ж запровадило суворі карантинні заходи. В результаті в Філадельфії було набагато більше смертей від «іспанки», ніж у Сент-Луїсі. Чисельність населення Філадельфії становила тоді 1,7 мільйона осіб, а в Сент-Луїсі жили трохи більше ніж 680 тисяч, він був четвертим за чисельністю населення містом у США. І, якщо порівнювати за чисельністю населення з Філадельфією, то в Сент-Луїсі повинні були б померти трохи менше ніж 4800 людей. А померли 700. А в Філадельфії не пережили цю хворобу 12 тисяч людей. Як пандемію «іспанки» пережили в Філадельфії і Сент-Луїсі, містах, що за півтори тисячі кілометрів одне від одного, розповідаємо в фотогалереї.

Мобільний стенд Заводу морської авіації рухається по Броуд-стріт у центрі Філадельфії під час параду, присвяченого «Законові про позики свободи», за яким спостерігають юрби людей. Позики свободи – це облігації, які видав уряд США, щоб оплатити витрати на війська коаліції під час Першої світової війни. Парад пройшов 28 вересня 1918 року. За день до параду в Філадельфії 118 осіб були хворі на «іспанку». Через кілька днів у місті стався масовий спалах хвороби

Протягом 1918 року у Філадельфії пройшло кілька таких парадів. Їхньою метою було зібрати якомога більше охочих купити державні облігації. Але те, що відбувалося в місті 28 вересня, за масштабами не могло зрівнятися ні з однією урочистістю. Влада міста вирішила не скасовувати заходи. На них зібралися близько 200 тисяч осіб. Через три дні в лікарнях Філадельфії не залишилося жодного вільного місця. А лікарень у той час було чимало – 31

На плакаті написано, зокрема, що не можна плювати на землю, бо це поширює хворобу. Напис вивісили в жовтні 1918 року на вході в уже згаданий Завод морської авіації – серед працівників якого багато вже захворіли і 30 на той час померли. З усіх міст США Філадельфія потерпіла від «іспанки» найбільше.

Авто швидкої допомоги перед Клубом дівчат у Філадельфії в розпал епідемії «іспанки». Будівлю клубу переобладнали під лікарню швидкої допомоги. Через тиждень після параду в місті заразилися щонайменше 45 тисяч людей. 12 тисяч із них померли

На ліхтарному стовпі біля будівлі мерії в Філадельфії повісили табличку з написом «Плювок сіє смерть». Влада встановила 1918 року такі вивіски по всьому місту і роздавала листівки жителям із порадами, що робити в розпал епідемії, в надії зупинити поширення «іспанського грипу».

У громадському транспорті Філадельфії також рекомендували не плювати на підлогу. Це фотографія 1918 року.

Рапорт про кризу з особовим складом на військовій базі в Філадельфії 8 жовтня 1918 року. У рапорті до канцелярії Генерального квартирмейстера США у Вашингтоні повідомляється, що 11 офіцерів і 1489 співробітників «відсутні на роботі» і ситуація не покращується.

Поліцейський супроводжує хворого на «іспанку» в лікарню у Філадельфії в жовтні 1918 року.

1918 рік. Хворі на грип пацієнти у палаті лікарні Самаритян, якою управляли тренувальні сили студентів Університету Темпл у Філадельфії. «Іспанський грип» забрав життя 50 мільйонів людей у світі. 675 тисяч померли у США.

Члени моторизованих бригад Червоного Хреста в Сент-Луїсі заступають на службу, 10 жовтня 1918 року. На відміну від Філадельфії, влада Сент-Луїсу в штаті Міссурі вирішила скасувати парад на честь «Закону про позики свободи» і рекомендувала городянам не збиратися у великі групи. Були також закриті школи.

Завдяки суворим карантинним заходам у Сент-Луїсі було зафіксовано не більше ніж 700 смертей від «іспанки» (при населенні трохи більше ніж 680 тисяч осіб). Кількість смертей у Філадельфії становила 12 тисяч (при населенні в 1,7 мільйона осіб).

Автомобільні бригади Червоного Хреста в Сент-Луїсі в 1918 році.

Працівники Червоного Хреста в Сент-Луїсі в розпал епідемії «іспанки» в жовтні 1918 року

Фоторепортажі
РФ вдарила по лікарні

РФ вдарила по лікарні "Охматдит" у Києві 8 липня.

РФ вдарила по лікарні "Охматдит" у Києві 8 липня. Сталися руйнування токсикологічного відділення медзакладу. У понеділок, 8 липня, Росія атакувала Київ ракетами. Окупанти пошкодили один з корпусів дитячої лікарні "Охматдит". Під час сьогоднішнього ракетного удару РФ було пошкоджено дитячу лікарню "Охматдит". Попередньо, сталися руйнування токсикологічного відділення медзакладу. Біля дитячої лікарні люди розбирають завали. На відео видно пошкоджену будівлю лікарні, вибиті вікна та часткове руйнування одного з корпусів.  Фото наслідків від атаки РФ по лікарні — у матеріалі ТСН.ua. Про це повідомляють Контракти.UA. Як повідомлялося, під час атаки на Київ 8 липня сталося влучання в приміщення дитячого медзакладу. Згодом стало відомо, що йдеться про "Охматдит".
08.07.2024 — 10 — 241

Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний святкує день народження

Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний святкує день народження

8 липня колишньому головнокомандувачу ЗСУ генералу Залужному виповнився 51 рік Колишній головнокомандувач Збройними Силами України Валерій Залужний сьогодні, 8 липня, відзначає день народження. Генералу Залужному виповнився 51 рік. Залужний народився 8 липня 1973 року у Новограді-Волинському (нині Звягель) Житомирської області. На посаді головнокомандувача ЗСУ перебував з 27 липня 2021 року. 23 травня 2022 р. він увійшов до списку 100 найвпливовіших людей за версією журналу Time. Пише stopcor.org. Про це повідомляють Контракти.UA. Залужного називають одним із найвідкритіших генералів, які розуміють проблеми солдатів та молодших офіцерів. Додамо, що після відставки Валерій Залужний зник з публічного простору. Днями стало відомо, що 10 липня колишній головнокомандувач ЗСУ розпочинає роботу послом України у Великій Британії. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела у дипломатичних колах. До Британії Залужний вирушив 3 липня. Нагадаємо, що колишнього головнокомандувача Збройними Силами України Валерія Залужного, якого нещодавно на посаді замінив Олександр Сирський, призначено послом України у Великій Британії. До речі, Валерій Залужний став третім генералом, призначеним Києвом послом. До нього були колишній голова Міноборони, генерал-лейтенант у відставці Андрій Таран та генерал-майор запасу Олександр Поліщук.
08.07.2024 — 11 — 188

Поцілунки Рональда Рейгана та його дружини Ненсі

Поцілунки Рональда Рейгана та його дружини Ненсі

40-й президент США Рональд Рейган провів зі своєю дружиною Ненсі у шлюбі практично все життя. Вони познайомились 15 листопада 1949 року. Рейган тоді був президентом Гільдії кіноакторів і Ненсі звернулася до нього, оскільки зауважила, що її ім'я з'явилося у чорному списку Голлівуду (список, до якого потрапляли представники кіноіндустрії, які були членами Комуністичної партії США). Рональд, розібравшись, повідомив їй, що її переплутали з іншою акторкою з таким же ім'ям, але ця ситуація послужила їх подальшому спілкуванню. Вони почали зустрічатися, і їхні стосунки стали предметом багатьох пліток. Після трьох років знайомства вони врешті-решт вирішили одружитися. Весілля відбулося 4 березня 1952 року в церкві Little Brown у долині Сан-Фернандо в Лос-Анджелесі. Церемонія була простою і поспішно організованою. Цей шлюб був її першим, а для нього – другим. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Потім протягом багатьох років пара не боялася демонструвати свої почуття на публіці, а ніжні поцілунки на удачу та прощання стали звичайними та буденними. За 52 роки, які вони прожили у шлюбі, фотографи неодноразово знымкували їхні поцілунки. "Я більше, ніж кохаю тебе, я не цілісний без тебе. Ти для мене саме життя. Коли ти йдеш, я чекаю, коли ти повернешся, щоб я міг почати жити знову", — написав Рональд у листі до Ненсі на тридцять першу річницю їхнього весілля.
07.07.2024 — 9 — 574

Росіяни знищують Торецьк: як живе місто майже на лінії фронту

Росіяни знищують Торецьк: як живе місто майже на лінії фронту

70-80% Торецька повністю зруйновано і 100% пошкоджено. Немає жодної квартири чи житлового будинку, який би не отримав ушкодження. Ситуація на Торецькому напрямку дуже складна. Росіяни намагаються прорватися до міста і обстрілюють Торецьк з усіх видів зброї. Яка зараз ситуація у прифронтовому місті, яке скоро може спіткати доля Бахмута, Авдіївки та інших повністю зруйнованих росіянами українських міст, розповів начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик в інтерв'ю "Радіо Свобода".Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Скільки людей залишилося у Торецьку За його словами, у Торецьку залишилося 4,5 тисячі населення. Загалом у Торецькій громаді залишилося 9,5 тисяч людей. Сюди належать 2 міста, 10 селищ і 7 сіл. За останній тиждень вдалося вивезли 1378 людей. Наразі місті відсутнє електропостачання і відбуваються постійні обстріли. До повномасштабного вторгнення у Торецьку проживало понад 30 тис. людей. РФ знищує місто з усіх видів озброєння "Від центра міста лишилось кілометри два-три до бойових дій, а в деяких місцях, можливо, навіть і менша відстань. Вони (російські військові – ред.) використовує всі види озброєння і знищують Торецьк. На сьогодні немає такого виду озброєння, який би не міг безперешкодно влучити у будь-яку частину міста. Тобто усім жителям потрібно або сидіти в укриттях, або виїжджати в безпечніші регіони України", – каже голова МВА. Також він уточнив, що 70-80% міста повністю зруйновано і 100% пошкоджено. Немає жодної квартири чи житлового будинку, який би не отримав ушкодження. Через авіаудари у деяких дев'ятиповерхівок повністю зруйновані всі під'їзди – від першого поверху до останнього. Батьки потай попривозили дітей до Торецька, попри примусову евакуацію За даними керівника МВА, у Торецьку можуть бути сім’ї з дітьми, хоча місцева влада проводила примусову евакуацію сімей з дітьми. "На жаль, траплялось, коли батьки офіційно виїжджали через блокпости, ми робили відповідні відмітки, але потім вони потайки обходили пункти пропуску через обʼїзні шляхи та стежинки і назад завозили дітей в громаду. Батьки навіть не випускали дітей з квартир, аби їх не помітили... У нас були непоодинокі випадки, коли деякі сім’ї примусово вивозили і в друге, і в третє, і навіть вшосте. Я точно можу сказати, що ще декілька дітей може лишатися. Ми ж не маємо права заходити в квартири. Згідно з офіційною інформацією, вони виїхали, але батьки їх завезли назад", – розповів Василь Чинчик. Раніше у Генштабі розповіли, що окупанти значно активізувалися на Торецькому напрямку.
06.07.2024 — 4 — 685

"Перетворився на груду попелу". ЗСУ показали, як виглядає мікрорайон "Канал" у Часовому Яру

Російські окупанти продовжують знищувати Часів Яр у Донецькій області. Мікрорайон "Канал" вже перетворився на груду попелу. Українські бійці показали фото зруйнованого міста. "Часів Яр. Пекло на землі. Росіяни продовжують знищувати місто всіма можливими типами озброєння", - йдеться в повідомленні. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Facebook 24 ОМБр імені короля Данила. Про це повідомляють Контракти.UA. Зазначається, що воїни 24 ОМБр імені короля Данила продовжують оборону міста від значно переважаючих сил противника у надважких умовах. "Мікрорайон "Канал" біля каналу Сіверський Донець - Донбас перетворився на груду попелу - такий вигляд він має наразі.Такий пейзаж, який колись був за межами нашої уяви, за два роки війни вже став звичним. Від нашої згуртованості сьогодні залежить те, як виглядатимуть наші міста завтра", - зазначили у бригаді. ЗСУ відійшли з мікрорайону "Канал" у Часовому Яру Вчора, 3 липня, аналітики DeepState повідомили, що окупанти "повністю стерли" мікрорайон "Канал" в Часовому Яру. Окупація цього мікрорайону вартувало росіянам величезних втрат. При цьому вони фактично знищили усі багатоповерхівки у житловому масиві. Сьогодні в Інституті вивчення війни зазначили, що фіксується просування окупантів поблизу Авдіївки, в східній частині Часового Яру, та є тактичний успіх на Торецькому напрямку. Пізніше в ОСУВ "Хортиця" повідомили, що українські військові відійшли з мікрорайону "Канал" у Часовому Яру. Сили оборони зайняли більш вигідні позиції, але ворог продовжує тиснути.      
05.07.2024 — 11 — 851



Fatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'fopen(/var/docker/www/kontrakt/cache/tags): failed to open stream: Permission denied' in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php:36 Stack trace: #0 [internal function]: RLSException::error_handler(2, 'fopen(/var/dock...', '/var/docker/www...', 36, Array) #1 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(36): fopen('/var/docker/www...', 'a') #2 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(47): RLSCache_File->writeTags() #3 [internal function]: RLSCache_File->__destruct() #4 {main} thrown in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php on line 36