Контракти.ua

14.04.2020 — США — Радіо Свобода — 10442
США, история, эпидемии, грипп, архивы, карантин, пандемия
Уроки карантину зі США: Філадельфія і Сент-Луїс у розпал «іспанки» в 1918-му

Історія зберігає уроки того, як країни боролися з епідеміями, а світ ­– із пандемією. «Іспанський грип», який століття тому поширився по всьому світі, забрав життя мільйонів людей. У найгіршій перспективі коронавірус буде порівнянний із «іспанкою». У розпал пандемії «іспанського грипу» в 1918 році у Філадельфії, найбільшому місті штату Пенсильванія у США, не скасували помпезний парад. Інше місто у США, Сент-Луїс, навпаки, скасувало всі публічні заходи і відразу ж запровадило суворі карантинні заходи. В результаті в Філадельфії було набагато більше смертей від «іспанки», ніж у Сент-Луїсі. Чисельність населення Філадельфії становила тоді 1,7 мільйона осіб, а в Сент-Луїсі жили трохи більше ніж 680 тисяч, він був четвертим за чисельністю населення містом у США. І, якщо порівнювати за чисельністю населення з Філадельфією, то в Сент-Луїсі повинні були б померти трохи менше ніж 4800 людей. А померли 700. А в Філадельфії не пережили цю хворобу 12 тисяч людей. Як пандемію «іспанки» пережили в Філадельфії і Сент-Луїсі, містах, що за півтори тисячі кілометрів одне від одного, розповідаємо в фотогалереї.

Мобільний стенд Заводу морської авіації рухається по Броуд-стріт у центрі Філадельфії під час параду, присвяченого «Законові про позики свободи», за яким спостерігають юрби людей. Позики свободи – це облігації, які видав уряд США, щоб оплатити витрати на війська коаліції під час Першої світової війни. Парад пройшов 28 вересня 1918 року. За день до параду в Філадельфії 118 осіб були хворі на «іспанку». Через кілька днів у місті стався масовий спалах хвороби

Протягом 1918 року у Філадельфії пройшло кілька таких парадів. Їхньою метою було зібрати якомога більше охочих купити державні облігації. Але те, що відбувалося в місті 28 вересня, за масштабами не могло зрівнятися ні з однією урочистістю. Влада міста вирішила не скасовувати заходи. На них зібралися близько 200 тисяч осіб. Через три дні в лікарнях Філадельфії не залишилося жодного вільного місця. А лікарень у той час було чимало – 31

На плакаті написано, зокрема, що не можна плювати на землю, бо це поширює хворобу. Напис вивісили в жовтні 1918 року на вході в уже згаданий Завод морської авіації – серед працівників якого багато вже захворіли і 30 на той час померли. З усіх міст США Філадельфія потерпіла від «іспанки» найбільше.

Авто швидкої допомоги перед Клубом дівчат у Філадельфії в розпал епідемії «іспанки». Будівлю клубу переобладнали під лікарню швидкої допомоги. Через тиждень після параду в місті заразилися щонайменше 45 тисяч людей. 12 тисяч із них померли

На ліхтарному стовпі біля будівлі мерії в Філадельфії повісили табличку з написом «Плювок сіє смерть». Влада встановила 1918 року такі вивіски по всьому місту і роздавала листівки жителям із порадами, що робити в розпал епідемії, в надії зупинити поширення «іспанського грипу».

У громадському транспорті Філадельфії також рекомендували не плювати на підлогу. Це фотографія 1918 року.

Рапорт про кризу з особовим складом на військовій базі в Філадельфії 8 жовтня 1918 року. У рапорті до канцелярії Генерального квартирмейстера США у Вашингтоні повідомляється, що 11 офіцерів і 1489 співробітників «відсутні на роботі» і ситуація не покращується.

Поліцейський супроводжує хворого на «іспанку» в лікарню у Філадельфії в жовтні 1918 року.

1918 рік. Хворі на грип пацієнти у палаті лікарні Самаритян, якою управляли тренувальні сили студентів Університету Темпл у Філадельфії. «Іспанський грип» забрав життя 50 мільйонів людей у світі. 675 тисяч померли у США.

Члени моторизованих бригад Червоного Хреста в Сент-Луїсі заступають на службу, 10 жовтня 1918 року. На відміну від Філадельфії, влада Сент-Луїсу в штаті Міссурі вирішила скасувати парад на честь «Закону про позики свободи» і рекомендувала городянам не збиратися у великі групи. Були також закриті школи.

Завдяки суворим карантинним заходам у Сент-Луїсі було зафіксовано не більше ніж 700 смертей від «іспанки» (при населенні трохи більше ніж 680 тисяч осіб). Кількість смертей у Філадельфії становила 12 тисяч (при населенні в 1,7 мільйона осіб).

Автомобільні бригади Червоного Хреста в Сент-Луїсі в 1918 році.

Працівники Червоного Хреста в Сент-Луїсі в розпал епідемії «іспанки» в жовтні 1918 року

Фоторепортажі
Це було нестерпно: як за принцесою Діаною полювали папараці

Це було нестерпно: як за принцесою Діаною полювали папараці

Від того моменту, як стало відомо про її стосунки з принцом Уельським – на той момент спадкоємцем британського престолу – за леді Діаною Спенсер папараці влаштували справжнє полювання. Діана не могла ступити і кроку без камер фотографів, які оточували її всюди, де б вона не з'явилася. Переважно вони чергували біля її будинку у Лондоні, де леді Ді жила з кількома подругами. На той час вона все ще працювала помічницею вихователя у дитячому садку "Молода Англія" у Пімліко. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. На цьому архівному фото можна побачити, як Діану просто на вулиці оточували чоловіки із камерами. Це був 1980-й рік, початок її стосунків із принцом Чарльзом. У біографії "Діана. Справжня історія з її вуст" Ендрю Мортона, який писав її зі слів принцеси, леді Ді розповідала, що була абсолютно не готова до такої надмірної уваги з боку преси і називала цей період свого життя важким. На цьому фото принцесу зазнімковано незадовго до оголошення про її заручини з Чарльзом, принцом Уельським (заручини відбулися 26 лютого 1981 року). На офіційних фото Чарльз та Діана мають щасливий вигляд, але на фото із повсякденного життя майбутня принцеса геть налякана. Все подальше життя після весілля Діани і Чарльза, що відбулося 29 липня 1981 року, принцеса була "об'єктом бажань" для папараці. Фотографії з нею чудово продавалися, а фотографи того часу були нещадні у своїх методах зробити бажані знімки Діани, які можна було продати за кругленьку суму.  
06.10.2024 — 4 — 190

Вовчанська більше не існує: який вигляд має місто, зруйноване окупантами

Вовчанська більше не існує: який вигляд має місто, зруйноване окупантами

Армія РФ "звільнила" місто від життя. З'явилися нові фото Вовчанська, який зруйнували росіяни. Від міста не залишилося живого місця. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Кадри оприлюднили Костянтин та Влада Ліберови. "Вовчанська більше не існує. Не залишилось нічого. Тільки пил", - йдеться у повідомленні. Раніше аналітики Deep State опублікували ексклюзивні кадри роботи підрозділу "Фахівці" 82-ї ОДШБр у районі агрегатного заводу у Вовчанську, який напередодні звільнили бійці ГУР.
04.10.2024 — 3 — 602

Новий генсек НАТО приїхав до Києва та зустрівся із Зеленським

Новий генсек НАТО приїхав до Києва та зустрівся із Зеленським

У четвер, 3 жовтня, новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте приїхав з робочим візитом до України. Він вже встиг зустрітися з президентом Володимиром Зеленським. Про це пише кореспондент РБК-Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. Зараз Рютте проводить спільну прес-конференцію із президентом Володимиром Зеленським. Рютте - генсек НАТО Країни-члени НАТО розглядали кілька кандидатур на посаду генерального секретаря, серед яких був і міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, однак його кандидатуру не підтримали США. Зрештою, після тривалих перемовин і подолання незгоди з боку Угорщини, Туреччини та Словаччини, на цю посаду було обрано колишнього прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. 1 жовтня Єнс Столтенберг офіційно передав йому повноваження генерального секретаря НАТО. Марк Рютте підкреслив, що Україна має право на самооборону відповідно до міжнародного права, навіть якщо це включає дії за межами її кордонів. При цьому Рютте заявив про необхідність підтримки України та наближення її до членства в НАТО. Він підкреслив, що без незалежної та сильної України в Європі не буде надійної безпеки.
03.10.2024 — 3 — 718

Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона, що заснував Долину царів: який він мав вигляд

Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона, що заснував Долину царів: який він мав вигляд

Він помер 3500 років тому. Експерти з графіки відтворили обличчя фараона, який заснував Долину царів і переписав історію Стародавнього Єгипту.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомляє Daily Mail. Аменхотеп I – другий правитель 18-ї династії Єгипту – як вважають, помер 3500 років тому у віці близько 35 років, після чого його ретельно зберегли за допомогою муміфікації. Він був першим, кого поховали в Долині царів — місці упокою майже всіх фараонів 18-ї, 19-ї та 20-ї династій. Після смерті йому поклонялися як богу, насамперед тому, що він запровадив Єгипет у нову епоху миру та процвітання під час свого правління. Сісеро Мораєс, бразильський 3D-дизайнер, що спеціалізується на судово-медичній реконструкції облич, створив ці зображення різними методами. Один із них містив розподіл маркерів товщини м'яких тканин по черепу фараона, керуючись даними комп'ютерної томографії (КТ) живих донорів. Інший метод – це метод, званий анатомічною деформацією, за якого цифрове відтворення голови донора коригувалося доти, доки череп не збігався з черепом фараона. Цей метод став можливим завдяки сканування КТ черепа Аменхотепа, зробленому 2021 року. Ця робота була проведена палеорадіологом Сахаром Н. Салімом з Каїрського університету та єгиптологом Захі Хавассом, які не схвалюють цифрові відтворення та описують їх як "науково некоректні". Попри це, їхня робота "фактично розпакувала" муміфіковані рештки Аменхотепа за допомогою КТ-сканування і розкрила деталі його зовнішності, структури скелета і деяких внутрішніх органів, що збереглися, зокрема серце і мозок. Сканування не вказало причину смерті, але оцінило вік померлого приблизно в 35 років. Їхня робота також показала, що він отримав низку посмертних травм, "ймовірно, завданих грабіжниками гробниць або бальзамувальниками, які пізніше перевернули мумію", — сказав співавтор Мораєса, археолог Майкл Габігт з Університету Фліндерса в Австралії. Воно також показало, що Аменхотеп був зростом близько 167 см, його зуби були в хорошому стані, і у нього було кучеряве волосся. "Схрестивши дані з усіх проекцій, ми створили остаточне погруддя і доповнили структуру історичним костюмом", - сказав Мораєс. Коли Мораєс показав обличчя фараона, він помітив, що він не відповідає богу, зображеному на статуях. "Багато мумій, таких як Аменхотеп I, демонструють ретрогнатизм або перекус, і це, як правило, не відображається в статуях сумісним чином", - сказав він. "Загалом, статуї Аменхотепа I сумісні у зоні носа, але граційні у сфері глабели і більше виступають у зоні підборіддя". Правління Аменхотепа I настало після вигнання його батьком Яхмосом I гіксосських загарбників і успішного возз'єднання Єгипту – і являло собою щось на зразок золотого віку для Стародавнього Єгипту. "Нове царство" не лише процвітало та було безпечним, а й Аменхотеп I також керував релігійним будівництвом та успішними військовими кампаніями проти Лівії та північного Судану. "За мирного правління Аменхотепа I почався підйом Єгипту і розквіт Нового царства", - сказав Хабіхт. Ім'я Аменхотеп означало "Амон задоволений" — відсилання до давньоєгипетського бога повітря. Цифрова реконструкція Мораєса і Хабіхта пропонує перший свого роду погляд на обличчя цього уславленого царя. Це стало можливо завдяки єгиптологам, які проклали шлях для цієї роботи. "Цю роботу було зроблено не лише нами, а й усіма тими, хто серйозно вивчав та вивчає Стародавній Єгипет, завжди ділячись інформацією", — сказав Мораєс. Нагадаємо, раніше вчені нарешті відтворили справжнє обличчя єгипетської мумії, що кричить у муках. Вона була знайдена 1935 року в Дейр-Ель-Бахарі і лише тепер її реконструювали.
02.10.2024 — 4 — 1075

Обстріл Одеської області: під ударом КПП та портова інфраструктура, є поранені

Обстріл Одеської області: під ударом КПП та портова інфраструктура, є поранені

Російські війська атакували КПП та портову інфраструктуру в Одеській області. Поранення отримали два водія, один з них - іноземець. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram голови Одеської ОВА Олега Кіпера. Про це повідомляють Контракти.UA. "На світанку ворог атакував Ізмаїльський район ударними безпілотниками", - розповів він. Ціллю росіян, за даними голови ОВА, була припортова та прикордонна інфраструктура. "Двоє чоловіків, водії вантажівок, отримали поранення. Один із них - громадянин Туреччини. Нині постраждалі у стані середнього ступеня важкості в лікарні. Їм надають всю необхідну допомогу", - зазначив Кіпер. Крім того, внаслідок атаки спалахнула пожежа, яку оперативно ліквідували вогнеборці ДСНС. Атака РФ по Україні Російські війська в ніч проти 2 жовтня вкотре атакували Україну дронами-камікадзе. Загалом окупанти випустили по Україні 32 "Шахеди", причому ППО збила 11 дронів. Крім того, чотири повернулися до РФ. Зазначимо, що у Київській області працювала ППО, також загарбники обстріляли Сумську область та Харків. Щодо Одеської області, то через обстріл тимчасово не працює КПП "Орлівка - Ісакча", що на кордоні з Румунією.
02.10.2024 — 4 — 889