Контракти.ua

22.09.2017 — Умань, Черкаська обл., Україна — bykvu.com/ Petro Terentiev — 22240
праздники, хасиды, Умань, Рош ха-Шана
«Хасиды разрывают женщин?» - репортаж из Умани

"Разорванные женщины", стартовые пакеты по 5$, а туалеты по 1$, торговля животными, бесплатные вкусняшки, мусор и алкоголь: совладелец издания "Буквы" Петр Тереньтьев побывал на праздновании Рош Ха-Шана (еврейского Нового Года) в Умани и поделился своими впечатлениями. Утром я принял спонтанное решение посетить празднование Рош Ха-Шана (еврейского Нового Года) в Умани. Вернувшись накануне из Стамбула и увидев мультикультурный город, терпимый к другим религиям и культурам, мне захотелось узнать, насколько украинцы терпимы к чуждому, да и просто захотелось взглянуть, насколько комфортно будет туристу в Умани во время пребывания там хасидов. Вместе с коллегой мы отправились в путь, попутно исследуя все неровности одесской трасы. В Умани нас встретила местная жительница, которая согласилась стать нашим проводником и сопроводить непосредственно к месту празднования. Подъехав к старому еврейскому кладбищу, месту паломничества хасидов со всего мира, мы наткнулись на полицейский блокпост. Нашу машину остановили сотрудники патрульной полиции и сообщили:- Дальше с женщиной нельзя!- Почему?!- Ну мы не пустим, а то хасиды ее разорвут.- Уже были прецеденты? Как именно разорвут?- Камнями до смерти забьют, шабат-шабатом, а камень кинуть - не грех.- Так, а были подобные случаи?!- Ну да!- Когда?- Говорю с женщиной дальше нельзя.

Я не поверил словам полицейских и задал вопрос Google, однако поисковик не нашел информации о том, что в Умани хасиды до смерти забили камнями женщин. Эти сплетни красноречиво показали, что стражи порядка негативно настроены по отношению к паломникам и с радостью распускают подобную чушь. Вопрос конечно к реформе: почему сотрудники полиции ведут себя как незрелые личности, выдумывая страшилки? Но этот вопрос - риторический.

Простившись с девушкой, мы продолжили путь мужским коллективом, по дороге шагали хасиды, они были одеты в традиционные для их культуры одежды, от них не исходило никакой агрессии.

На домах надписи на иврите, недостройки, пристроенные гостиницы, обслуживающие паломников.

Можно встретить молящегося паломника.

На улице Пушкина, где непосредственно и проходит сбор паломников, весьма грязно. Напоминает восточный рынок, складывается такое впечатление, что вы не на улицах украинского города Умань, а где-то на рынке Каира.

Улица увешена рекламой на иврите.

И тут мы видим стенд с бесплатным чаем, кофе, молоком и печеньем. И кого мы там видим?! Неимоверно! Украинских женщин, которые там лакомятся вместе с хасидами. И вы не поверите, никто их "не разрывает" и не "забивает камнями". Ой, неужели наша родная полиция солгала?! Быть такого не может!

Еще женщины.

По улице бегало много парней и девушек в одежде с логотипами мобильных провайдеров от "Киевстар" и "Лайф", которые продавали паломникам пакеты по 5$ (реальная цена пакета 1$). Невольно услышал разговор двух предпринимателей: он жаловался коллеге, что на "Киевстар" потерял заработок, плохо работает связь и пришлось возвращать деньги. Связь "Киевстар" и правда плохо работала. Когда мы подошли и впрямую задали вопрос: сколько стоит пакет, продавцы испугались и не ответили нам, аргументируя отказ, что мы это снимаем на камеру.

Украинские бизнесмены продавали приезжим ювелирные украшения и спинеры.

Путешествие вымотало, и мы решили подкрепиться. Перекусить прямо на улице не представлялось возможным, так как кругом были очереди. Пройдя улицу, мы зашли в кафе, которое называло себя итальянским рестораном. Сервис в заведение был отвратный: при практически пустом зале еду пришлось ждать крайне долго, а гостю из Израиля принесли рыбу, которая оказалось не прожаренной. С гостей Умани за туалет в заведении просили 1 доллар, что очень дорого с учетом цен на подобные услуги. В Киеве цена за платные туалеты где-то 10 центов (2,50 грн).

Ожидая еду в кафе, я увидел как на улице мужчина на плечах несет барана. Мне стало жаль животного и подумалось, какие все же варварские обычаи у хасидов. После узнали, что барана нес представитель украинской нации в попытке продать его хасидам, но что-то не задалось: то ли цена оказалась невыгодной, то ли баран хасидам был не нужен. На фото баран уже снят с плеча, а мужчина не желает фотографироваться. И да, по улицам гуляют "неразорванные" женщины.

Надо быть честными и сказать, что хасиды много употребляли алкоголя, например, парень в кафе, которого пытались угостить непрожаренной рыбой, перед этим "хлопнул" два бокала "Черниговского". Так же с бутылками пива хасиды разгуливали по улице, танцевали и пели. На улице грязно, но я застал празднование Нового года в Амстердаме и могу сказать, что улица по чистоте была примерно такой же, а публика была пьяной и кидала петарды под ноги, не задумываясь, что это может кого-то покалечить.

Не уверен, что молодой человек достиг возраста, при котором продают сигареты.

Не только украинцы вели на улицах бизнес, продавая товары, а и сами хасиды торговали, оставляя после себя мусор.

А кто-то готовился к празднованию обстригаясь прямо на улице.

Без каких-либо проблем мы зашли в синагогу, хотя на входе которой сотрудники полиции утверждали, что хасиды будут против, что мы будем снимать. Спросив разрешения у самих паломников, мы получили добро на съемку.

В преддверие праздника паломники сходились к синагоге и начинали молиться.

Хасиды начали свой праздник. Не желая мешать людям праздновать, мы отправились восвояси. Из всего я сделал вывод, что празднования хасидов не особо отличаются от массовых гуляний людей под действием алкоголя во всем мире, как и украинцев. Неприятным моментом было то, что мои соплеменники не пытаются предоставлять качественный сервис, а хотят урвать, обмануть, завышая цены или продавая некачественные услуги и товары.

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 1379

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 639

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 533

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 874

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 1011